Analüütik: tähtis on see, et Arakas müüb, mitte et Tool ostab

11. juuli 2008, 16:45

LHV analüütiku Erki Kerti sõnul tasuks
tähele panna pigem seda, et Arti Arakas müüb, mitte et Toomas Tool ostab.

"Ma ei peaks Toomas Tooli osaluse suurenemist olulisemaks kui mõne teise investori suuremahulisi oste. Seetõttu on antud teemal keeruline ka pikemalt peatuda. Küll aga tooksin välja selle, et kui antud hetkel on tähelepanu keskmesse koondunud see, et aktsiaid ostis Toomas Tool, siis tegelikkuses on minu meelest tähtsam hoopis see, et müüjaks oli Arti Arakas," ütles Kert aripaev.ee-le.

Võib eeldada, et Arakas on Arco Vara äriga mõnevõrra paremini kursis kui tavaline investor, lisas analüütik. "Seega on tema müügiotsusel kahtlemata suurem jõud kui suvalisel investoril. Samas ei lase ainuüksi see siiski eeldada, et Arcoga oleks midagi halvasti, sest tegelikkuses ei ole meil aimugi, miks Arti (Arakas - toimet.) müüb. Äkki on tal lihtsalt mõne muu projekti jaoks kiiresti raha vaja," arutles ta.

Toomas Tooli osa Arco aktsiates võib olla kasvanud juba 10,49%ni, selgub väärtpaberite keskregistrist.

Teisipäeval teatas Arco Vara börsile, et aktsionär Toomas Tool on eraisikuna omandanud 5 mln Arco Vara ASi aktsiat hinnaga ca 47 miljonit krooni, mis moodustab 5,25% Arco Vara aktsiatest. Selline osalus kattus SEB kliendi konto osalusega.

Tänaseks on SEB erakliendi kontol olevate aktsiate osa kasvanud 10,49%ni Arco Vara aktsiatest.

Samas Arti Arakase firmalt Greatway kontolt on läinud umbes nädalaga 10 miljonit aktsiat. Eile oli veel aktsiaraamatus 10,28 miljonit aktsiat, täna aga on sellel Greatway kontol alles vaid 5,3 miljonit aktsiat.

Lisaks on Toomas Toolile kuuluva firma Freier Project kasvatanud osaluse 2,26 protsendile.

Kinnisvarafirma Arco Vara rajaja Arti Arakas, kes aprillis firma nõukogu liikme kohalt taandus, kinnitas tookord, et oma osalust firmas ei müü.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. July 2008, 10:24
Otsi:

Ava täpsem otsing