Tarvo Vaarmets • 13. juuli 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Kaubamaja ootab käibe langus

Neljapäeva õhtul avaldas Tallinna Kaubamaja, et saavutas esimesel poolaastal käibeks kolm miljardit krooni. See tähendab, et teises kvartalis müüdi 1,56 miljardi krooni eest, mida on kõigest 2,7% rohkem kui mullu samal perioodil.

Seega pääses senini mitmeid kvartaleid suuri kasvunumbreid näidanud kontsern üsna napilt veel käibe vähenemisest.

Kui käibe kasvu aeglustumise trend on nüüdseks üsna selge, siis võib uskuda, et kaugel pole aeg, mil käibe kasvu trend üldse murtakse ja ollakse sunnitud tunnistama kvartalikäibe vähenemist. Ehk juba kolmandas kvartalis.

Teisalt teeb Kaubamaja juhtkond head tööd ja otsib uusi kasvuvõimalusi - nii üritatakse alates aprillist oma tulemusi parandada jalatsikaubanduse abil, samuti on oluline info see, et selle aasta lõpus loodetakse viimaks avada esimesed Selverid ka Lätis.

Ent kahtlane, kas nendest sammudest käibe languse vältimiseks piisab. Mõneti ei olegi see väga tähtis, palju olulisem on, et Kaubamaja saavutab tänu laienemisele uue kasvutsükli alguseks aina paremat positsiooni.

Kaubamaja aktsia kerkis reedel väikese käibega 1,8% jagu.

Päeva suurima käibe eest hoolitses aga Arco Vara, mille aktsiatega tehti taas üks suurtehing. Näib, et Toomas Tool on ostutuuri tõsiselt ette võtnud. Börsiindeks kukkus 0,36%.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt