Suurkaubikute müük kukkus juunis peaaegu poole võrra

Kadri Paas 14. juuli 2008, 00:00

2005. aasta tasemele langenud müük sai viimase hoobi juunis, mil võrreldes mullu sama ajaga läks kaubaks poole vähem autosid.

Kolm aastat tagasi suutsid kaupmehed müüa 322 tarbesõidukit. Sedakorda saadi juunis lahti kõigest 313 autost, kuid mullu samal ajal läks kaubaks 617 masinat. Tagasilöök oli ilmne.

Jõudsalt kukkus tarbesõidukite müük ka võrreldes maikuuga. Mais müüdi 364 autot.

Muide, tänavu aprillis läks kaubaks 434 tarbeautot, mis on juuni müügist tervenisti 121 auto võrra parem tulemus.

Võrreldes maikuuga on numbrites vähenenud siiski vaid raskeveokite ja suurte kaubikute müük.

Raskeveokeid müüdi 37 ja suuri kaubikuid 68 autot vähem.

Hoolimata asjaolust, et raskeveokite müük kahanes kolmandiku võrra, müüdi neid juunis ikkagi suurte kaubikute järel teise tarbesõidukigrupina.

Kõige suurema tagasilöögi pidi üle elama Scania, kes mai 35 raskeveoki müügi järel suutis juunis maha müüa vaid 19 kallist autot.

Taas on elustunud bussiturg. Mai kolme bussi asemel leidis juunis uue omaniku kuus masinat.

Väikeste kaubikute müüjatel õnnestus aga juunis ostjad leida tervenisti 105 uuele autole. Seda on 49 autot enam kui mais.

Eriti võivad rahul olla Mercedeste ja Fordide müüjad, sest erinevalt maikuust, mil kumbki autotootja väikeste kaubikute turul silma ei paistnud - Mercedes-Benz ei müünud ühtki ja Ford kõigest neli autot -, suutis "stutgartlane" sedakorda müüa 29 ja Ford 25 masinat.

Küll ei saa Silberauto rõõmustada suurte kaubikute juunikuise müügiedu üle.

Kui mais läks kaubaks 26 üle neljakuupmeetrise kaubaruumiga autot, siis juunis mitte ühtegi. "Sakslane" ei olnud ainus kaotaja.

Ka Citro?n ei suutnud enda maikuist tulemust korrata - firma andis klientidele üle 35 suurt kaubikut. Juunis müüdi vaid 17 suuremat kaubaveoautot.

Võrreldes maiga jäid miinusesse kõik suuremad tarbesõidukite müüjad. Ainult Ford, kellel ei olnud mais viie parema kaupleja sekka asja, on paremate viisikus nüüd Scania asemel koha 31 müüdud autoga sisse võtnud. Scanial õnnestus juunis müüa 24 autot, mis on võrreldes maiga 11 autot vähem.

Poole aastaga on müüdud 2489 tarbesõidukit. Võrreldes mullu sama ajaga on seda tuhatkond autot vähem. Siis müüdi poole aastaga 3447 tarbesõidukit.

Samas ei või tarbesõidukite müüjad ka väga kurta, sest 2006. aastal läks poole aastaga kaubaks praegusest veelgi vähem autosid - 2392.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:38
    Otsi:

    Ava täpsem otsing