Jüri Käo saab 40 miljonit krooni dividende

Silvia Kruusmaa 16. juuli 2008, 00:00

Tallinna Kaubamaja suuromanik NG Investeeringud jagab dividendidena sel aastal 120,5 miljonit krooni, selgub NG Investeeringute majandusaasta aruandest.

"2007. aasta oli hea aasta, kõik meie ettevõtted kasvasid hästi. Võib rahul olla küll. Nii nagu plaanisime ka läks," kommenteeris Käo NG Investeeringute majandustulemusi.

Küsimusele, kas dividendide summa samaks jäämine on tagasiminek, puhkes ettevõtja naerma: "Ei ole tagasiminek. Tulevik on praegu veidi segasem, eks sellega see otsus on seotud." Käo kinnitas, et dividendide number vaid paberile ei jää, ning summa on praeguseks juba välja makstud.

"Kõik ettevõtted vaatavad ettepoole. Äriühingu kõige olulisem eesmärk on kasumi teenimine. Me oma grupi ettevõtetega mingit suurt langust ei näe. Samas kasv 2008. aastal pole kindlasti ligilähedane eelmisele aastale. Tuleb olla kõige osas konservatiivne," rääkis Käo.

Käo ainuomanduses oleva äri- ja juhtimisalase nõustamisega tegeleva Gotfried OÜ kasum oli mullu 99,5 miljonit krooni, dividendideks eraldatakse 20,9 miljonit krooni.

2006. aastal olid need numbrid vastavalt 45,8 ja 21,3 miljonit krooni. Gotfriedi põhitulud tulevad finantstuludest, ettevõte omab veerandit NG Kapitalist, mis omakorda 2/3 NG Investeeringutest, selgitas Käo. "Nii et tegu on kapitaliosaluse kasumiga. See ei ole sularaha, mida Gotfried omab, vaid kasum, mis tuleb läbi NG Investeeringute," ütles ta.

Dividendiraha investeerimise koha pealt jäi Käo napisõnaliseks. "Erinevaid instrumente kasutan. Eraldi ärisid ma selle raha eest ei asuta," kommenteeris ta dividendiraha kasutamist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:38
    Otsi:

    Ava täpsem otsing