Tallinna Vee müügitulu kasvas 16,6%

Mariliis Pinn 17. juuli 2008, 12:17

Tänavu kuue kuuga kasvas AS Tallinna
Vesi müügitulu 445,1 miljoni kroonini, mis tähistab 16,6%-st kasvu võrreldes
2007. aasta sama perioodiga. Vee- ja reoveeteenuse müügimaht kasvas sel
perioodil 0,2% ning teenuste müügitulu 10,5% võrra.

Müügimahud vähenesid 1. poolaastal teeninduspiirkonna eraklientide osas 2,1% ning juriidiliste klientidele osas 3,5%. Väljaspool teeninduspiirkonda asuvatele klientidele suurenes müük 48,1% võrra võrreldes eelmise aasta sama perioodiga, teatas firma.

“Ettevõtte müügitulu väljaspool teeninduspiirkonda elavate klientide osas näitab jätkuvalt märkimisväärset kasvu. See viitab, et meie strateegia ettevõtte tegevuspiirkonna laiendamisel ning linnast lähivaldadesse kolinud tarbijate tagasivõitmisel töötab hästi,” selgitas ASi Tallinna Vesi juhatuse esimees Roch Chéroux.

Ettevõtte tulumaksu-eelne kasum oli 180,1 miljonit krooni, mis on 2007. aastaga võrreldes 3,2% rohkem ning maksustamisjärgne kasum 113,9 miljoni kroonini, mis tähendab 4,4%-list langust. Ettevõte investeeris 98,1 miljonit krooni, millest 76,9 miljonit krooni investeeriti võrkude laiendamiseks ja rekonstrueerimiseks.

Chéroux sõnul vastasid ettevõtte poolaasta tulemused ootustele ning heameelt valmistab linna kanaliseerimistööde edukas kulgemine.

“Tallinna linna vee- ja kanalisatsioonivõrkude laiendamine edeneb plaanipäraselt ning juulikuuks oleme täitnud enam kui kolmandiku planeeritud kavast. Hea koostöö nii Tallinna linna kui ehitajatega on võimaldanud meil asuda projekteerima ja ette valmistama hankeid juba 2009. aasta ehituskava täitmiseks,“ lisas Cheroux.

Lisaks uute kanalisatsioonitorustike rajamisele teostab AS Tallinna Vesi ka amortiseerunud veetorustike rekonstrueerimist. Kokku rekonstrueeritakse praeguste kavade kohaselt sel aastal 16,1 km veetorustikke, mida on pea 10 kilomeetrit rohkem kui eelmisel aastal.

Ettevõte täitis 2008. aasta 2. kvartalis jätkuvalt kõiki Tallinna linnaga sõlmitud teenuslepingust tulenevaid kvaliteedinõudeid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. August 2008, 18:52
Otsi:

Ava täpsem otsing