Teated kokkuhoiurindelt lubavad oodata suuremat kitsikust

Mariliis Pinn 17. juuli 2008, 08:02

Viimastel nädalatel Toompealt
eelarvevaidlustelt tilkuvad teated jagavad inimestele justkui maksahoope:
koondame, jätame ilma, võtame vähemaks, tõstame hinda, kaotame ära.

Pärast mitmeid lubadusi külmutada vähemalt kaheks aastaks ametnike palgad pidid võimuliidu võtmekujud tunnistama, et vältimatu on suurem koondamislaine, kõigest mõnekümne või -saja inimese lahtilaskmine ei annaks riigile säästu mõttes mingit efekti, kokkuhoid nõuab palju suuremat koondamist, kirjutas Postimees.

Äsja teatas majandusminister Juhan Parts, et rahandusminister Ivari Padari pakutud piirsumma lööb tema juhitud ministeeriumi eelarvesse 500 miljoni kroonise augu ja teeks suures osas lõpu ühistranspordile, kuna dotatsioonide maksmiseks ei jätkuks enam raha.

Teine poolküps plaan vähendab tulevaks aastaks 135 miljoni krooni ehk poole võrra koolilõunateks mõeldud summat. «Tinglikult võib öelda, et krokodill sõi laste koolitoidu ära. Seda otsust tuleks veel kaaluda,» oli haridusminister Tõnis Lukas oma kolleegide suhtes armutu.

Eelolev aasta võib saabuda koos kallimate ravimite, raamatute, teatri- ja kontserdipiletite, töövihikute, ajalehtede-ajakirjade ja hotellitubadega, sest õhus on vähemalt neljaprotsendiline hinnatõus, nimelt valmistub valitsus tõstma kõigil praegu viie protsendiga maksustatud eranditel käibemaksumäära üheksale protsendile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. July 2008, 07:59
Otsi:

Ava täpsem otsing