Kaunid kaadrid, erksad värvid

Ülle Hallik 18. juuli 2008, 00:00

Vahelduseks Ameerika masstoodangule on Eestis peagi kinoekraanile jõudmas maiuspala neile, kes igatsenud näha n-ö teistsugust filmi.

Tegu on hispaania päritolu näitleja ja lavastaja Antonio Banderase teise filmiga pärast 1999. aastal valminud linateost "Crazy in Alabama". "Suvevihma" jutustatav lugu baseerub nii hispaania kirjaniku Antonio Soleri romaanil kui ka Banderase enda mälestustel ja noorpõlveajal Malagas.

Filmi tegevus toimub Malagas Lõuna-Hispaanias aastal 1970. 18aastane noormees Miguelito D?vila, üks peategelastest, on just naasnud haiglast neeruoperatsioonilt. Haiglas veedetud aeg, kohtumine tundmatu luuletajaga ja Dante "Jumalik komöödia" panevad ka Miguelito luuletajaks saamisest unistama.

Suvi koos kolme sõbraga toob kaasa armastust, petmist, seksi, saladusi ja surma. Miguelito kodulinna läbiv tänav, mis kannab nime Inglaste tee (sama tähendab ka filmi hispaaniakeelne pealkiri) on justkui metafoor sündmustest, mis ühel suvel juhtuvad ning mis tegelasi läbi hilisteismeea täiskasvanute maailma juhatavad. Suvi on pöördeline kõikide tegelaste elus.

Veebilehel www.imdb.com avaldatud vaatajahinnangud on valdavalt positiivsed: kiidetakse filmi visuaalset ja muusikalist külge, aga ka Banderase viisi lugu jutustada.

Taustaks tasub vast teada, et Antonio Banderas ise lahkus Malagast 1978. aastal. Filmitutvustus ütleb, et ta üritab selle filmiga koondada elu ja atmosfääri tolleaegsest elust. Nagu filmi looja ise on kommenteerinud, ei taha ta filmi lõpuni lahti seletada, vaid pigem lasta vaatajal seda ise tunnetada. Filmi pikad ja kaunid kaadrid ning erksad värvid meenutavad Banderase kaasmaalase režissöör Pedro Almodovari mõju, kelle käe all ka Banderas ise esimesed filmirollid tegi. Aastal 2007 pälvis film Berliini filmifestivalil auhinna Europa Cinemas Label.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:55

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing