Kodumaja kontsern peab langusele vastu

Hille Tressum 21. juuli 2008, 00:00

aripaev.ee-le saabus anonüümne vihje, et elamute tootmise ja ehitamisega tegelev ettevõte AS Kodumaja vireleb tööta ning on sunnitud saatma töötajad sündpuhkusele.

Uurides Kodumaja juhilt Lembit Lumbilt, kas vihjel on tõepõhja, selgitas mees, et tõepoolest on neil praegu tööd vähem kui mullu samal ajal. Seetõttu avanes neil esimest korda üle pika aja võimalus anda oma töötajatele kollektiivpuhkust.

"Meile ei tundu kummaline, et asjaga seotud osapooli (sh tööinspektsiooni) hoitakse kursis võimalike tulevikustsenaariumidega. Meie arvates on see aus ja korrektne," rääkis Lump.

"Arvestades üldist olukorda nii Eesti, Euroopa kui ka maailma majanduses ei ole praegu ükski võimalus õhkõrn, sealhulgas tööseisaku võimalus. Alati on targem karta kui kahetseda," arvas mees, lisades, et olles pigem konservatiivse lähenemise pooldajad.

Lump rääkis, et kõige paremini läheb ettevõttel Norra ja Taani turgudel. "Taani turule sisenesime eelmisel aastal. Norra on meie jaoks olnud stabiilne ja hea turg juba pea kümme aastat," rääkis Lump.

Rääkides käesoleva aasta käibest, märkis Lump, et nende hinnangul ei tohiks 2008. aasta käive võrreldes eelmise aastaga langeda.

Äripäevale laekunud vihje, et tehas seisab tööta, ei leidnud kinnitust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:38

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing