Lärmakas kõrtsis juuakse rohkem

21. juuli 2008, 09:18

Kui muusika kõvemaks keerata, hakkavad
õllekannud millegipärast märksa kiiremini tühjenema, selgus Prantsuse teadlaste
läbiviidud uuringust.

Ajakirjas Alcoholism: Clinical Experimental Research avaldatud uuringust selgub, et valjemaks keeratud muusika korral tühjendatakse õllekann keskmiselt kolm minutit kiiremini, kirjutas Reuters.

Uurijad jälgisid kahe joogikoha kliente kolmel laupäeval. Jälgiti neljakümmet meest vanuses 18-25, kes ei olnud uuringu läbiviimisest teadlikud.

„Näitasime, et keskkonna mürataseme ja joomisaktiivsuse vahel on seos,“ ütles Nicolas Gueguen Lõuna-Bretagne’i ülikoolist. Baariomanike nõusolekul reguleeriti muusika valjust ning mõõdeti hoolikalt, kui kiirelt üks õllekann tühjendati ning mitu õlut üks klient tellis.

Vaiksema muusikaga tellis klient keskmiselt 2,6 õlut, valjema muusikaga aga 3,4. Ühe õllekannu tühjenemiseks kulunud aeg lühenes 14,45 minutilt 11,51 minutile.

Teadlased tunnistavad, et uurimuse tulemused on piiratud usaldusväärsusega, sest eksperiment oli väiksemahuline ega pruugi kehtida igal pool.

Kuid mis võiks olla valjemas kohas suurema õlletarbimise põhjuseks? Teadlased ei ole selles päris kindlad, kuid usuvad, et oluline osa võib olla asjaolul, et valju muusika korral on inimestel raske üksteisega suhelda ning nad on sunnitud vähem rääkima ja aja pigem joomisele kulutama.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. July 2008, 20:12
Otsi:

Ava täpsem otsing