Mart Laar hakkab Davosi majandusfoorumit nõustama

Mariliis Pinn 22. juuli 2008, 13:20

Mart Laar kutsuti Davosi majandusfoorumi
nõustamiseks ning ettevalmistamiseks moodustatud Globaalprobleemide Nõukogusse
(Global Agenda Council).

Nõukogusse kuulub 20-30 liiget, kelle seas on nii maailma suurfirmade juhte, tippteadlasi, ajakirjanikke kui poliitikuid, teatas IRL. Nõukogu ülesandeks on arutleda maailma ees seisvate probleemide ning väljakutsete üle ning aidata sel teel määratleda ning ette valmistada teemasid Davosi foorumiks 2009. aastal. Nõukogu peab aastas neli istungit, millest kolm toimuvad internetis, üks aga vahetu kohtumisena. Nõukogu kohtumine peetakse selle aasta sügisel Dubais.

Kommenteerides oma valimist Nõukogu liikmeks ütles Mart Laar, et tal on Davosi foorumiga juba pikaajalised suhted. "Võimalus aidata kaasa Davosi foorumi ettevalmistamisele on kahtlematult tõsine väljakutse, seda enam, et praeguse seisuga pole mitte ainult Balti riikidest vaid ka uutest Euroopa Liidu liikmesriikidest selle liikmeks kedagi teist kutsutud. Usun, et saan selle kaudu pöörata tähelepanu ka Ida-Euroopat ja uusi liikmesriike puudutavatele probleemidele," sõnas Laar.

Šveitsi mägikuurordis iga aasta jaanuaris toimuv Davosi Maailma Majandusfoorum on maailma üks esinduslikumaid sedalaadi üritusi, kus erinevate elualade liidrid analüüsivad maailma arenguid ning otsivad lahendusi globaalprobleemidele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. July 2008, 13:17
Otsi:

Ava täpsem otsing