Hille Tressum • 22. juuli 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Eluruumide hooldusteenuse hinnale lisandub käibemaks

"Käibemaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu kohaselt kaob eluruumi hooldusteenuse maksuvabastus, sest käibemaksudirektiiv sellist maksuvabastust ette ei näe," märkis rahandusministeeriumi maksupoliitika osakonna maksude talituse juhataja Urmas Koidu.

Koidu selgitas, et praegu kehtiva seaduse kohaselt saavad hooldusteenust pakkuvad ettevõtted valida, kas teenust käibemaksuga maksustada või mitte.

"Maksuvabastuse korral ei ole sisendkäibemaks mahaarvatav. Seega mõju hinnale sõltub sellest, kui palju on teenuse osutamiseks soetatud käibemaksuga maksustatavaid sisendeid ja kui palju käibemaksuta sisendeid, milleks on peamiselt tööjõukulu," seletas Koidu.

Groosi Kinnisvara tegevjuht Kaido Groos ütles, et haldusteenuste hind on aastaga tõusnud juba 10 protsenti.

Groos andis aripaev.ee-le mõista, et kõige lähemal ajal uut hinnatõusu haldusteenuste sektoris oodata ei ole. Ta rõhutas samas, et kõigil objektidel pole hinnad tõusnud samavõrra.

"Hinnatõus on tingitud palga- ja muude kulude kasvust nagu näiteks kütus, kontor," põhjendas Groos. Ta märkis, et tõusnud on ka kommunaalkulud, seda umbes 10-20 protsenti.

Groos mainis, et sügisest on oodata 30-35protsendilist kulude kasvu, mis väljendub vee, kanalisatsiooni ja elektrihinna tõusuna.

"Praegu ei näe ette haldusteenuse hindade tõstmist, kuna muude teenuste hinna kasv on olnud liiga suur ja kliendid ei võtaks seda enam vastu," rääkis Groos.

Seoses miinimumpalga tõusu ja kallineva kütusega on ka BREM Kinnisvarahooldus pakutavaid haldus- ja hooldustariife tõstnud aasta jooksul 14 protsendi võrra.

BREM Kinnisvarahoolduse kinnisvarahalduri Peeter Ulpuse sõnul on vaadanud üle heakorratöötajate ehk lihtsamalt öeldes kojameeste palganumbrid.

"Seoses miinimumpalga tõusuga olime ka meie sunnitud üle vaatama oma heakorratöötajate palganumbrid. Seega tuli meil keskmiselt heakorra tariife muuta umbes 21-24 protsenti," rääkis Ulpus.

"Heakorratariifide korrastamine oli äärmiselt vajalik ka vastava tööjõu leidmiseks, sest ütleme ausalt - heakorratöötaja kutse ei ole populaarne, aga töö on raske ja majaelanikud on nõudlikumaks muutunud. Me ju maksame, olgu siis maja ja ümbrus ka puhas ja korras," põhjendas Ulpus heakorratööde kallinemist. Ulpus rääkis, et kuna BREMi hallatavates majades elab palju inimesi, kelle ainukeseks sissetulekuks on pension, tuleb ettevõttel hinda tõstes nende olukorraga arvestada.

"Haldus- ja hooldustariife oleme aasta jooksul korrigeerinud 13,5-14 protsenti, mille põhjus on kindlasti üldise elukalliduse tõus ja üha kallinev autokütus," lisas Ulpus ja märkis, et esialgu ei ole järgmist hinnatõusulainet veel oodata.

Kinnisvarahalduse teenust pakkuva ettevõte Olemar juhi Lauri Laatsi sõnul on teenuste kallinemise tega eelkõige miinimumpalga tõus ning kütuse pidev kallinemine.

Olemar on tänavu tõstnud haldus-, hooldus-, raamatupidamis-, avarii-, ja heakorrateenust sisaldava kompleksteenuse hinda kohati kuni 20 protsendi võrra.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt