Tallinn loobub kodutute majutamisest Paljassaarde

Anne Oja 23. juuli 2008, 00:00

Linnavalitsus kuulutas esmaspäeval, et lõpetas aastaid kestnud kohtuvaidluse. Linnavalitsuse andmeil sõlmivad nad kohtuvaidluse lõpetamiseks kompromissi, mille tulemusena saab Paljassaare tee 35 asuva hoone võtta sotsiaalmajutusüksusena kasutusele juba sel aastal.

OÜ Odden Solutionsiga sõlmitava kompromissi nüansse Raepress ei täpsustanud, kuid märkis, et linnavalitus kiitis sellekohase korralduse heaks. 2002. aastal jäi kodutute varjupaiga ehitus pooleli, sest naabruses asuva hotell Ookeani omanik vaidlustas kõik linnavalitsuse sammud.

Pärast RASi Ookean pankrotti ja endise hotelli erakätesse minekut on maja tühjana seisnud. Linnavalitsuse ehitatav hoone on kohtuvaidluse tõttu samuti tühi. Poolik ehitis laguneb, selle lähedal olevatesse vanadesse garaažidesse kogunesid talvel lõket tegema ning magama kodutud.

Tallinna abilinnapea Taavi Aas ütles pressiteate vahendusel, et kohtuvaidlust lõpetades säästab linn raha ja aega. "Kompromissi sõlmimisega ei kanna Tallinna linn materiaalset kahju ega võta täiendavaid rahalisi kohustusi, kuid saab lõpule viia ehitise rekonstrueerimise, milleks on 2008. aasta eelarves ka vahendid ette nähtud," rääkis Aas.

"Arvestades, et Paljassaare tee 39 ehitiste omanik jätkab tõenäoliselt kõigi linnavalitsuse otsuste vaidlustamist ning seda, et Tallinna linnas on sotsiaalmajutusüksusesse majutamise ootel 368 isikut, peab linnavalitsus otstarbekaks kohtuvaidluse lõpetamist kompromissiga," põhjendas abilinnapea.

Aasa sõnul lubab kompromiss hoone kasutusotstarvet muuta nii, et hoonest lähtuv negatiivne mõju ümbruskonnale väheneb, näiteks rekonstrueerida ehitis sotsiaalmajaks, lastekoduks või hooldekoduks.

Sellisel juhul ei saa Odden Solutions ega ükski järjekordne Paljassaare tee 39 hoone või kinnistu omanik keelduda nõusoleku andmisest hoone kasutusotstarbe muutmiseks, selgitas Aas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:39

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing