Tõnis Oja • 24. juuli 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Nii optimistide kui ka pessimistide kuldaeg

Optimistid soetavad endale iPhone'i, samal ajal tormavad pessimistid aga kulda ostma, kirjutas eile Bloombergi uudiste kolumnist Mark Gilbert.

Tõsi ta on, ei mäleta mina sellist aega, kus turud oleks olnud nii kõikuvad ja hinnaliikumised hiigelsuured. See annab suurepäraseid teenimisvõimalusi nii optimistidele kui ka pessimistidele.

Gilbert kirjeldas kahte pikka järjekorda, kus istub endale termosest kuuma jooki kallav habemes mees. Järjekord võib olla näiteks panga ukse taga, sest ringi liiguvad kuulujutud, et finantssüsteem on nii mäda, et hoiuste tagamise süsteemid ei ole võimelised oma funktsioone täitma.

Samas võib mees olla ka Apple'i kaupluse ukse taga, sest ta soovib meeleheitlikult endale hankida uut 3G-mobiiltelefoni iPhone.

Ja nii me näeme ühel päeval, et pangandussektori aktsiad kukuvad mitukümmend protsenti, sest poolriiklikud laenukontorid Freddie Mac ja Fannie Mae on sattunud raskustesse, järgmisel päeval aga teevad hinnaralli, sest pankade kümnetesse miljarditesse ulatuvad kahjumid ei olegi nii suured, kui analüütikud arvasid.

Väga hea näide investorite meeleolude äkkmuutustest oli teisipäev, mil Apple'i aktsia hind alustas enam kui kümneprotsendilise kukkumisega, päeva lõpuks oli see taandunud vaid paariprotsendiliseks hinnalanguseks.

Eile olid USAs peategelasteks Fordi aktsia negatiivse poole pealt ning headest majandustulemustest teatanud Amazon.com, mille hind hüppas 13 protsenti, aga ka Nokiaga kokkuleppe saavutanud Qualcomm, mis kallines viiendiku.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt