Suupillid vallutavad

Ülle Hallik 25. juuli 2008, 00:00

Tänavuse festivali peaesineja on Willi Burger Itaaliast, kellele on muu hulgas osutanud au maailma kuulsaim suupillitootja Hohner ning graveerinud tema autogrammi oma tippmudelile Amadeus. Burger esitab peamiselt klassikalist muusikat ning on seda teinud sära kaotamata juba 1950. aastatest peale.

Pärnu suupillifestivali ei jäta juba mitmendat aastat vahele noor ja andekas Philip Achille Inglismaalt, kellele tänavune aasta on olnud suure läbimurde aastaks Euroopas. Noormees pääses seitsme finalisti hulka klassikalise muusika Eurovisioonil ning mängis sisse taustamuusika viimasele Mr Beani filmile.

Festivali peakorraldaja Elmar Tringi sõnul pole noormees pärast mõne aasta tagust võitu Pärnu festivali raames peetaval konkursil jätnud vahele ühtegi festivali ning peab Pärnut ja seda üritust oma teiseks koduks.

Lisaks eespool nimetatutele on välisesinejateks kvintett Butterfly (Austria), Steve Lury (Suurbritannia) koos bluusibändiga Bullfrog Brown ning Dennis McMasters (USA).

Suupillifestivali tänasesse avapäeva mahub suupillimängu konkurss Baltic-Nordic Open 2008, kus sadakond muusikut võistleb Balti- ja Põhjamaade tšempioni tiitlile ning kus parimatest parimat on ootamas 1000 euro ehk umbes 15 000 krooni suurune peapreemia.

"See on teinud konkursi ja festivali Euroopas üsna mainekaks," lausus Elmar Trink. Esimesse päeva mahub ka festivali avakontsert kuursaalis, kus kuuleb kergemat repertuaari mängimas nii konkursi paremaid kui ka festivali peaesinejaid.

Laupäev on festivalil traditsiooniliselt rahvamuusika päev ning annab asjaarmastajatest mängijatele võimaluse võistelda publiku auhindadele.

Kontsertkonkurss "Suupill taskust välja!" algab Raehoovis keskpäeval ja iga vaataja-kuulaja saab hääletada oma lemmiku poolt. Samas pakuvad meistrid suupilli algõpet ja annavad nii mängunõu kui ka soovitusi, millist pilli osta.

Kauplus Muusik on kohal oma Eesti ühe parema suupillivalikuga, kus odavamate hinnad algavad 50 kroonist ja kallimad maksavad mitu tuhat. Festivali teise päeva mahuvad veel galakontsert Pärnu kontserdimajas ning bluusijämm Gildi pubis.

Festivali lõpetab pühapäeval traditsiooniline rongkäik läbi Pärnu linna ja vabaõhukontsert Ranna kõlakojas, kus antakse pidulikult üle auhind konkursi Baltic Nordic Open võitjale.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:55
    Otsi:

    Ava täpsem otsing