Suvi rulluisuratastel

Rivo Sarapik 25. juuli 2008, 00:00

Kui möödunud pühapäeval võtsid 30 huvilist ratastel mõõtu Eesti esimese margi tunnisõidus Tallinnas Ülemiste parklas, siis ülehomme võisteldakse Stamina spordiklubi eestvedamisel Laulasmaa lähedal Metsaranna elurajoonis 1 km ja 20 km distantsidel. Vaid napid paar nädalat on jäänud aga Tartu teise rulluisumaratoni ning paari kuu jagu Euroopa suurima rahvarulluisumaratonini Berliini tänavail.

Enne võistlemist aga tasub vormi koguda ja tehnikat lihvida. Uisumaratonil kulub edukaks esinemiseks lisaks sõiduoskusele ära ka näiteks grupisõit, mida saabki koolitustel harjutada.

Näiteks neljapäevaõhtuti saab Tallinnas Saku Suurhalli juures Rollerblade'i uisumudeleid proovida ning uisutajad Mihkel Kihva, Jaanus Ritson ning Sandra Alusalu annavad nii algajatele kui ka edasijõudnud harrastajatele uisunõu. Õppida-harjutada saab ka Pärnus, Viljandis ja Tartus.

Rulluisuklubi ABEC korraldab ka paar korda aastas uisulaagreid Lõuna-Eestis. Lisaks maikuus toimunule ootab ees augusti keskpaigas kogunemine Käärikul. Saab nii trenni teha kui ka teistelt nõu ja abi küsida.

Kui lihtsalt uisutamine igav tundub, saab kolmapäeviti rulluisuhokis kätt proovida. Näiteks toimuvad hokimängud kolmapäeviti kell 19.30 Saku Suurhalli parklas või A. Le Coq Arena parklas sõltuvalt, milline koht on mängimiseks vaba. Aeg-ajalt mängitakse ka Tallinna sadamas Admiraliteedi basseini kõrval asuvas parklas.

Pelgalt kruiisimiseks sobib aga reedeõhtune Friday Night Skate, mis katab pealinnas mõne õhtutunniga paarkümmend kilomeetrit.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:55
    Otsi:

    Ava täpsem otsing