Advokatuur kutsub Tarmo Silla kahtlase kalaäri pärast peagi vaibale

Lemmi Kann 28. juuli 2008, 00:00

"Kui meedias avaldatud väited peaks tõele vastama, on tegu äärmiselt tõsise huvide konfliktiga, kus riiki esindav advokaat esindab samal ajal firmat, kelle käekäik sõltub otseselt riigi esindaja tegevusest," ütles Lang.

Advokatuur omakorda kutsub vandeadvokaat Tarmo Silla vaibale. "5. augustil on advokatuuri juhatuse koosolek. Peame Tarmo Silla küsimust kindlasti arutama ja küsime temalt selgitust," rääkis Eesti Advokatuuri juhatuse esimees Aivar Pilv. Milliseid samme advokatuur astub, on Pilve sõnul praegu ennatlik öelda.

Kommenteerides Tarmo Silla juhitud kalaäri tagamaid, ütles Pilv, et advokatuuri kuuluv juhatuse liige peaks erilise tähelepanuga jälgima, et äriühing tegutseks seaduse raamides ja järgiks häid tavasid. "Advokaadil peab olema nii palju enesekriitilist meelt ja vastutust, et ta saab aru, millega ja millisel määral ta tegeleb," märkis Pilv.

Silla juhitud ettevõttele aga on näiteks kohus määranud 2 miljonit krooni trahvi röövpüügi ja keskkonnakahju eest.

Advokatuuri ootavad ees ümberkorraldused. "Koostöös justiitsministeeriumiga on lähiajal tulemas üks seadusemuudatus, mille järgi avaldatakse Eesti Advokatuuri koduleheküljel kõikide äriühingute juhatuste ja nõukogudega seotud advokaatide nimed," ütles Pilv, kes oli praegu riigikogu menetletava eelnõu kirjutamise juures.

Advokatuuri veebilehele tulevad andmed iga advokaadi kohta, et kliendil oleks võimalik otsustada, kas advokaadibüroo suhted ettevõtetega võivad kuidagi ohustada tema huve. Kehtetuks tunnistatakse praegune nõue, et advokaat peab äriühingu juhatusse või nõukokku kuulumiseks saama loa advokatuuri juhatuselt.

Ministeerium ja advokatuur leidsid, et nõue ei ole tööle hakanud, sest advokatuuril sisuliselt puudub võimalus nõusoleku andmisest keelduda.

"Advokatuuri juhatusel on väga raske öelda, et teatud juhtudel on kooskõlastuse andmine lubatud ja teatud juhtudel keelatud," selgitas Pilv. "Vastavalt seadusele ja advokaadi tööd reguleerivatele õigusaktidele annab advokaat alati kinnituse, et tema tegevus ei ole vastuolus advokaadi tegevuse üldpõhimõtete, kutse-eetika ega heade tavadega ning advokaat võtab endale kogu sellega kaasneva vastutuse." Ta lisas, et nii on advokatuuril väga raske võimalikku rikkumist tuvastada ja valdavalt saadakse sellist informatsiooni alles tagantjärele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:39
    Otsi:

    Ava täpsem otsing