27. juuli 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Narva kaubandus areneb mühinaga

Ida-Virumaa äripindade turu aktiivseim sektor on kaubandus- ja teeninduspinnad. Nõudlus kvaliteetsete ja kallimate pindade järele on suur nii Jõhvis, Narvas kui ka Kohtla-Järvel, mujal on nõudlus madalam.

Viimase aastaga on Ida-Virumaa turule lisandunud müügi- ja teeninduspindu. Möödunud aasta lõpus avati Jõhvis Tallinna-Narva maantee ääres sisustuskaubamaja Kaspar, kus üürnikeks on Living.ee, Kaminapood, Sunorek jt. Jõhvis valmis Linda ja Narva maantee vahel Linda keskus, samas on alustatud vana büroo- ja ärihoone rekonstrueerimistöid. Kohtla-Järvel alustati möödunud aastal Selveri ehitamist, nüüdseks on kauplus avatud.

Narvas avas mai keskel uksed kaubanduskompleksi Fama teine järk. Fama keskuse üldpindala suurenes pea kolm korda - 8000 ruutmeetrilt 23 000 ruutmeetrile. Keskuse teise tiiba rajati äripinnad, mis anti tuntud kaubamärkide müüjate, restoranide ning büroode käsutusse. Ehitati ka maa-alune parkla. Parkimisprobleem muutub Narvas üha aktuaalsemaks.

Narvas Kreenholmi linnajaos ehitatakse uut Säästumarketit. Selle ehituse muudab eriliseks tõik, et pood hakkab paiknema kahe Ma-xima kaupluse vahetus läheduses - otse üle tee on tavaline Maxima ning samas asub ka veebruaris avatud kaubanduskeskus Maxima XX.

Jätkub ehitus Narva endise bussipargi alal, kuhu tuleb Leedu kontserni Akropolis kaubanduskompleks.

Rõõm on tõdeda, et tegevus käib ka Narva-Jõesuus, kus avas uksed uus hotell Meresuu Spa & Hotel. Kuurortlinn sai rikkamaks terve nüüdisaegse spaakompleksi võrra, mis loodetavasti meelitab linna puhkajaid nii Eestist kui ka välismaalt. Ehk areng jätkub ning Narva-Jõesuu linn taastab oma kunagise kuurortlinna ja kogu Läänemere ranniku pärli staatuse.

Kaubandus- ja teeninduspindu Ida-Virumaal valdavalt üüritakse, omakasutuses on neist vaid üksikud.

Büroopindade turg on vaiksem. Pärast möödunud aasta algul avatud Kerese keskust Narvas uusi kontoripindasid Ida-Viru suurematesse linnadesse lisandunud pole. Kerese keskuses on teine ja kolmas korrus valdavalt kontoripindade päralt.

Jõhvi on planeeritud küll kaks büroohoonet, üks Rakvere tänavale ning teine Jõhvi turu lähistele, kuid ehitust veel alustatud pole.

Hoonestamata ärimaade turg on olnud tänini aktiivne, eriti Narva-Jõesuus, Narvas ja Jõhvis. Hinnad tõusevad, kuna vabu maatükke on turul piiratud koguses. Ärimaa hind sõltub eelkõige asukohast, kommunikatsioonide olemasolust ja ligipääsetavusest.

Kommunikatsioonideta ja äärelinnas asuvate ärimaade hinnad jäävad vahemikku 300-600 kr/m", kommunikatsioonidega äärelinna ärimaade hinnad on 600-900 kr/m", kesklinna piirkonnas paiknevate maade hinnad algavad ca 1000 kr/m". Hinnatõus võib jätkuda ka sel aastal.

Autor: Andrei Boborenko

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt