Hiina tahab tagada kiire majanduskasvu jätkumise

28. juuli 2008, 18:55

Hiina keskpank teatas pühapäeval, et
otsib võimalusi tagada “suhteliselt kiire” majanduskasv tulevatel kuudel
olenemata inflatsiooniohust.

Pank teatas oma kodulehel, et kasutab mitmesuguseid rahapoliitilisi võimalusi, et luua head võimalused stabiilseks ja suhteliselt kiireks kasvuks. Keskpanga teade tuli peale seda kui Hiina majanduse indikaatorid hakkasid näitama aeglustumise märke, kirjutas China Daily.

Hiina majandus kasvas esimesel poolaastal 10,4 protsenti, mis on võrreldes 2007. aasta 11,9 protendilisest suurusest kasvust väiksem. Põhiline inflatsiooninäidik – tarvijahinnaindeks tõusis Hiinas 7,9% ning toidukaupade hinnad tõusid esimese poolaastaga isegi 20,4%.

Majanduspoliitika põhiliseks eesmärgiks loevadki riigi juhid kindla ja kiire majandusarengu taastamist ning baashindade stabiliseerimist 2008. aasta teises pooles. Põhiline mure on kiire inflatsioon, mis vajab õigeid lahendusi. Teised põhipunktid millega peab Hiina oma majanduses veel tegelema on majanduse ümberstruktureerimine ja kasvu aluste paika panemine, energia säästmise suurendamine ning saaste vähendamine koos inimeste elukvaliteedi parandamise ning maavärinate järgse taastamisega, leidsid riigi juhid reedel toimunud kokkusaamisel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. August 2008, 17:47
Otsi:

Ava täpsem otsing