Ehala: raha kasutamine on igaühe südametunnistuse asi

29. juuli 2008, 13:59

Vastates aripaev.ee päeva küsimusele, arvas
helilooja Olav Ehala, et teatriinimesed teavad ise kõige paremini, kuhu minna ja
mida teha. Raha kasutamine on aga juba igaühe südametunnistuse asi.

„Seda teab kõige paremini näitekunsti sihtkapital,“ sõnas Ehala, lisades, et väga palju oleneb, kus ja mis eesmärgil käiakse.

Näitlejad peavad oma silmaringi laiendama niikuinii ning teatriinimesed teavad seda kõige paremini, mida neil täpselt vaja on. Helikunstiga tegelevad inimesed käivad kuskil kindlal festivalil konkreetset asja kuulamas. Helilooja kedagi hukka mõistma küll ei hakka, kuna sellisele lähetusele minev inimene panustab suurema osa kuludest omast taskust niikuinii, seega on tegemist suures osas just südametunnistuse asjaga

„Ümbermaailmareis tundub pisut imelik. Samas lähetus, kus inimene paneb suurema osa rahast omalt poolt ning kultuurkapital toetab osaliselt ja kui leitakse, et sellisest reisist kasu on, siis kedagi küll hukka mõista ei tahaks, see on ikka igaühe enda südametunnistuse asi,“ ütles Ehala.

Helilooja Rein Rannap ei soovinud teemat kommenteerida. „Ei taha ennast sellesse teemasse segada, teisel teemal vastaks hea meelega," ütles ta.

Ka skulptor Tauno Kangro ei tahtnud sellel teemal sõna võtta. „Väga väärikad inimesed, süsteem on natuke naljakas,” märkis ta vaid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. July 2008, 15:05
Otsi:

Ava täpsem otsing