Tarvo Vaarmets • 29. juuli 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Leidus ka Merko kohtutoimiku ostjaid

Eile kaubeldi esimest päeva Merkost eraldatud nn kohtutoimiku aktsiaga. Võrdlushinnaks määras Tallinna börs 13,14 krooni. Aktsia lõpetas päeva aga 11,27 kroonil ehk 14,2% võrdlushinnast madalamal. Tublist langusest hoolimata tehti aktsiaga ka mitu ostutehingut, millest võib järeldada, et osa investoreid on võtnud nõuks spekuleerida Merko kohtuvõidule.

Spekulatsioonist võib kujuneda aga pikaajaline investeering, sest tee kohtuprotsessi lõpuni vältab eeldatavalt aasta-paar.

Eile jätkus ka SEB ja Evli surve Baltika aktsiale, mille 2,6% langus ja üsna väike käive annavad märku väikeinvestorite ostuhuvi olulisest raugemisest. Rõivaketi aktsia hind on teise kvartali üllatustulemuste eelse tasemega võrreldes siiski veel korralikus viieprotsendilises plussis, makstes eilse päeva lõpu seisuga 23,30 krooni.

Üle pika aja domineeris ostuhuvi aga Tallinki aktsiate puhul. Enam-vähem tubli käibega lükati laevakontserni väärtpaber täpselt kaks protsenti kallimaks. Teatavasti avaldas Tallink hiljuti oma kolmanda kvartali koledad tulemused, mis aktsia hinna üsna kiirelt allapoole sikutasid. Näib, et nüüd on müügiisu mõneks ajaks otsa saanud.

Korralikku börsikäibe eest hoolitsesid eile Silvano FG aktsiatega tehtud suurtehingud, mille koguväärtuseks oli umbes 25 miljonit krooni.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt