Rasvumine levib epideemiana

30. juuli 2008, 12:00

Uue uurimuse kohaselt on 2030. aastaks 86
protsenti USA täiskasvanuist ülekaalulised või rasvunud. Liigse kaalu
põhjustatud terviseprobleemidega tegelemise maksumus ulatub aga ligi triljoni
dollarini.

Sellistele järeldustele jõudsid ajakirjas Obesity avaldatud artiklis Johns Hopkinsi ja Pennsylvania osariigi ülikoolide teadlased.

Siiani läbiviidud uuringud kinnitavad, et trend on selgelt rasvumise suunas. Iga aastaga kaalub keskmine ameeriklane üha rohkem. „Kui senine trend jätkub, on 86 protsenti täiskasvanuist 2030. aastaks ülekaalulised. Afroameeriklastest naiste seas jõuab vastav näit lausa 96 protsendini,“ ütles artikli esimene autor Youfa Wang Johns Hopkinsi ülikoolist. Iga kuues tervishoiule kulutatud dollar tuleb sellise stsenaariumi rakendumisel kulutada 2030. aastal rasvumise põhjustatud terviseprobleemidega võitlemisele. Rasvumisega seotud tervishoiu kulutused kahekordistuvad iga kümnendiga, kirjutas Science Daily.

Ülekaalulisteks peetakse Ameerikas neid, kelle kehamassiindeks jääb vahemikku 25-29,9. Rasvunute kehamassiindeks on üle 30. Kehamassiindeksi arvutamiseks jagatakse kehakaal kilogrammides pikkuse ruuduga meetrites. Nii ülekaalulistel kui rasvunutel on saledatest suurem tõenäosus haigestuda kõrgvererõhutõppe ja teist tüüpi diabeeti. Rasvumine suurendab ka infarkti tekke võimalust. Uurijad rõhutavad, et kui rasvumisepideemiale piiri ei panda, võivad tänased lapsed elada keskmiselt lühema elu kui nende vanemad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. August 2008, 11:21
Otsi:

Ava täpsem otsing