Tarvo Vaarmets • 31. juuli 2008 • 1 min
Jaga lugu:

USA majanduskasvul jäi oodatust puudu

USA majanduskasv näitas teises kvartalis küll head minekut, kuid mitte nii head, kui turuosalised ootasid. Seetõttu avanesid USA börsid eile kerge surve all ning ka diskussioon maailma suurima majanduse võimalikus languses olemise üle võib jätkuda.

Laiahaardeline USA majandusaktiivsuse mõõdik kasvas juuniga lõppenud kvartalis aasta baasil 1,9%. Mäletatavasti näitas USA majandus esimeses kvartalis 0,9% edenemist. Hoolimata korralikust edenemisest võrreldes esimese kvartaliga, jäi number siiski oodatud 2,3%-le alla.

USA majanduskasvu toitsid tarbijatele majanduse turgutamiseks pea 90 miljardi dollari väärtuses makstud toetusrahad. Samuti lükkas rahvuslikku koguprodukti kõrgemale tänu nõrgale dollarile suuremaid numbreid näidanud eksport.

Paljud majandusspetsialistid kardavad nüüd, et realiseeritud toetussummade positiivne mõju jäi lühiajaliseks ja kolmandas kvartalis väheneb koos tarbimisega ka majanduskasv.

Kvaliteetaktsiate liikumisi kajastav Dow Jonesi tööstuskeskmine avanes pea üheprotsendilises miinuses. Päeva alguses liikus allapoole ka S&P 500 indeks, kuid tehnoloogia indeks Nasdaq näitas kerget plussi.

Tehnoloogiaaktsiaid toetasid Motorola üllatavalt head tulemused. Eile avaldasid oma kvartalinumbrid ka mitu naftaettevõtet, mille kasumid tänud tõusnud naftahinnale oodatult kosusid.

Kui Aasias kaubeldi eilsel börsipäeval kerges plussis ja USAs alustati valdavalt miinusega, siis Euroopa aktsiaturgudel konkreetset suunda ei võetud.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt