Uus Batman jätab Batmani varju

Rivo Sarapik 01. august 2008, 00:00

Uusim Batmani film jätab nimitegelase varju ning tõstab esile tema kamraadid ja suurima kurikaela.

Ühelt poolt on uusim Batmani film pettumus. Treileri manatud ja lubatud teos oli oluliselt teistsugune. Olin paar päeva end häälestanud ja saali minnes valmis rusutust, tumedust ja sünget filmi taluma ning paar päeva selle mõju all olema. Ent selleks polnudki lõpuks põhjust.

Tõsi, Jokkeri sadistlik laamendamine Gothamis ei ole just rõõmus, verevaba ja süütuid kodanikke säästev tegevus, kuid üleliigselt masendavana linateos meelde ei jää. Ehkki lõpp jääb lahtiseks, on kuri see, kes saab karistatud. Isegi nalja saab.

Virisemiseks pole samas jälle põhjust. Kahe ja poole tunnine teos - nii pikal fili puhul tehakse näiteks Berliinis publiku värskena hoidmiseks poole peal paus - ei väsita ning kella vaatama või väljapääsu poole igatsevalt piiluma ei pane. Ka siis, kui tegemist pole just filmi suurima fänniga, nagu allakirjutanu. Samuti pole takistuseks, kui ei ole eelmisi filme näinud. Film on jälgitav ka kogu ajalugu teadmata.

Ettearvamatu peakurikael ja tegevusliin pakuvad koostöös põnevust. Ka siis, kui tundub, et kõik on justkui lahendatud ja kuri kinni nabitud, ei ole veel kõik läbi. Keerulisi ja pidevalt muutuvaid valikuid teevad nii head kui ka halvad.

Kui filmi reklaamiv treiler keskendus peamiselt Jokkeri ehk Heath Ledgeri kehastatud kurikaelale, mis ilmselt ka filmi senisele kassaedule on palju kaasa aidanud, siis tegelikult on huvitavaid ja olulisi karaktereid veelgi.

Christian Bale jäi oma teistkordse Batmani rolliga näiteks ka Aaron Eckharti varju. Viimane mängis prokuröri, kes koostöös politseiülemaga, keda kehastas äratundmatu Gary Oldman, Gothami pättidest puhtaks rookis ning sellega endale nii allilma kui ka Jokkeri pahameele kaela kiskus. Oldman, muide, oli selle rolliga vist vaat et esimest korda seaduse paremal poolel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:55

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing