Sotside naiskogu: väkelaste vanemaid ei tohi kergekäeliselt vallandada

03. august 2008, 15:01

Sotsiaaldemokraatide Naiskogu Kadri ei ole
nõus, et seadusest kaob töölepingu lõpetamisel Tööinspektsioonilt nõusoleku
küsimine

Eelmisel aastal hoidis Tööinspektsioon ära 40 naise ebaseadusliku vallandamise, uus töölepinguseadus aga loobub tööinspektori nõusolekust väikelast kasvatavate vanemate ja rasedate vallandamisel, pakkumata asemele ühtegi teist tagatist.

” Kui riik seisab kõrge sündivuse ja naiste tööhõive eest, ei tohi ta endale lubada töölepinguseadust, mis võimaldab kergekäeliselt vallandada väikelaste vanemaid ja rasedaid,” ütles Kadi Pärnits SDE Naiskogu Kadri juhatuse liige.

Kehtivas seaduses Tööinspektsioon kaitseb töötaja õigusi ja omab tugevat ennetuslikku iseloomu ebaseadusliku vallandmise eest, kuna reeglina tööandja sinna põhjuseta ei pöördu. Uue töölepinguseaduse järgi võib aga töölepingu lõpetada üle kahe kuu vanust last kasvatava vanemaga töövõime vähenemise (sobimatus, kohanematus) või tervisliku seisundi tõttu, ilma vastava loata tööinspektorilt.

2007. aastal küsiti tööinspektoritelt luba 240 väikest last kasvatava naise või rasedaga töölepingu lõpetamiseks (nendest 40 naisega töölepingu lõpetamise luba ei antud).

SDE Naiskogu Kadri võttis täna lõppevatel suvepäevadel vastu poliitilise avalduse, kus ei olda nõus, et uue töölepinguseaduse jõustumisel vähenevad rasedate ja last kasvatavate vanemate õigused töölepingu lõpetamisel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. August 2008, 15:01
Otsi:

Ava täpsem otsing