ÄP fototoimetus • 3. august 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Mobiilse parkimise uued võimalused

Värava avamiseks mobiili kasutamine tõstab parklate turvalisust, kuna tavapärast pulti on lihtne kopeerida.

Kõige soodsam lahendus parklaala logistilise piiratuse ja turvalisuse tagamiseks on tõkkepuu kasutamine. Värava- ja ukselahenduste pakkuja Kinema spetsialisti Aavo Kuusi sõnul areneb tehnoloogia iga päevaga ning uute lahendustega tõuseb ka tõkkepuude süsteemide turvalisus.

"Kui seni oli M-parkimine ja sissepääsu kontroll avalike parklate pärusmaa, siis nüüdsest on võimalik oma majale paigaldada mobiilne avamissüsteem, mis võrreldes tavapärase puldiga lahendusega on suur samm turvalisuse ja kasutusmugavuse poole," ütles Kuus.

Mobiilse avamissüsteemi saab paigaldada nii uuele kui ka juba kasutusel olevale seni puldiga töötanud tõkkepuule või väravaautomaatikale. Tõkkepuu avamiseks piisab lühinumbril helistamisest ja inimene ei pea ise kohapeal olema. "Põhimõtteliselt saab tuttavale inimesele vajadusel värava avada kas või teisest riigist helistades," kirjeldas Kuus lahendust.

Mobiilse süsteemi puhul ei pea kasutajad avamispultide eest lisaraha maksma ning puldi kadumise või purunemise puhul uue saabumist ootama. Samuti ei pea enam pulti kaasas kandma ning pole ka muret, et pult koju ununeb.

Samuti võimaldab mobiiliga avamine lisada uusi kasutajaid või inimeste lahkumisel neid kustutada. Kuusi sõnul jääb igast avamisest mobiilioperaatori teeninduskeskkonda logi, mis võimaldab ka vajadusel parklasse sisenejaid tuvastada, mis omakorda tõstab turvalisust.

Kui tõkkepuuga süsteemi paigaldamise peale mõelda, siis tasub turvalisuse huvides paigaldada lisaseadmeid, mis teevad selle kasutamise ohutuks. Näiteks lubab tõkkepuu lisakardin koduloomal väravast läbi minna, aga hoiab ära inimeste ligipääsu. Samuti on võimalik lisada fotosilm, mis ei lase tõkkepuul inimesele või autole peale kukkuda.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt