Anne Oja • 3. august 2008 • 2 min
Jaga lugu:

RKAS loodab müügist saada 400 miljonit

Tallinnas Erika 15 kinnistul asub praegu politseijaoskonnana kasutatav büroohoone. Objekt on müügil alghinnaga on 14 miljonit krooni ja pakkumised tuleb teha 17. septembriks, teatas Riigi Kinnisvara reedel. Hoone suletud netopind ulatub üle 2000 ruutmeetri.

Müüki tuli ka Tallinna kinnistu aadressil Kalmistu tee 11, mille pindala on 14 166 ruutmeetrit ja alghind 13 miljonit krooni.

Lisaks kahele Tallinna kinnistule ootab Riigi Kinnisvara 17. septembriks pakkumisi ka Rapla kinnistule Jõe 1, kus asuva hoone suletud netopind on 210,3 m" ning Jõhvi kinnistule aadressiga Viru 5a, millel paikneb 690,2 m" hoone. Esimesel juhul on alghinnaks 1,25 miljonit ja teisel 6 miljonit krooni.

Valitsussektori tasakaalu saavutamiseks plaanib Riigi Kinnisvara müüa üksteist kinnistut. Ülejäänud seitsme kinnistu müük kuulutatakse välja sel kuul.

Praegu valmistab RKAS nende müüki ette. Uut omanikku otsitakse teiste seas kahele maksu- ja tolliameti kasutatavale büroohoonele. Ettevalmistamisel on Tallinnas Endla 15 ja Kotzebue 14 büroohoonete, Lõkke 4 büroohoone, presidendi Paslepa suveresidentsi, Keila-Joa lossi, Pagari 1 ja Patarei vangla kinnistute avalikud enampakkumised.

Endla 15 büroohoonet kasutab praegu nii maksu- ja tolliamet kui ka statistikaamet, Kotzebue 14 on tervenisti maksuametnike käsutuses. Lõkke 4 büroohoones pesitseb töötukassa. Kinnistute alghinnad on vastavalt 48 miljonit, 14,9 miljonit ja 57 miljonit krooni. Presidendi suveresidentsi hind algab 15 miljonist ja Keila-Joa lossi oma 20 miljonist.

Patarei vangla eest tuleb välja käia vähemalt 100 miljonit ja Pagari tänava maja eest 120 miljonit krooni.

RKASi enampakkumistel mõõtu võtvad ostjad saavad riigilt kaasavaraks mitmed jäigad rendilepingud ja muudki. Endises Rapla prokuratuuri majas elab kaks daami, kellega sõlmitud tähtajalised üürilepingud on kantud ka kinnistusraamatusse. Tallinnas asuv Kalmistu tee 11 kinnistu müüakse samuti koos naisterahvast üürnikuga.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt