Venemaa tõstab East Capitali kõrgustesse

Agnes Ojala 04. august 2008, 11:34

Ülikiire kasv Venemaal on East Capitali
viinud uutesse kõrgustesse. Rekordiline tõus jätkub kõikuvale maailmamajanduse
konjunktuurile vaatamata, kirjutas di.se.

Rootsi investeerimisettevõte East Capital teenis mullu ligi pool miljardit Rootsi krooni ehk pisut üle 800 miljoni Eesti krooni kasumit. „Ida-Euroopa turg on endiselt tõsiselt alahinnatud,“ ütles ettevõtte juht Peter Elam Håkansson.

East Capital kasvab mühinal. Möödunud aastal liitus nendega 200 000 uut fondidesse säästvat investorit. Ettevõtte kasum jõudis 489 miljoni Rootsi kroonini, kasvades 2006. aastaga võrreldes 70 protsenti.

„Fantastiline tulemus. Laias laastus on kõik meie fondid hästi arenenud. Ja huvi meie ja regiooni vastu aina kasvab. Üha enam inimesi on teadlikud regiooni suurest potentsiaalist,“ sõnas Håkansson.

Suurima panuse East Capitali headesse tulemustesse on andnud Venemaa. Kuigi ülejäänud turuosalised on ettevõtte juhte pööraseks nimetanud, jätkab East Capital Ida-Euroopa kursil ja usub sellesse.

Kui paljud kardavad, et maailmamajanduse madalkonjunktuur on jõudmas ka Ida-Euroopasse, siis Håkansson seda ei karda, väites, et regioonis on tugev sisenõudlus, mistõttu ei ole majanduskeskkonnad niivõrd ekspordist sõltuvad.

Kui seni oli East Capital enamasti keskendunud Ida-Euroopale kui investeerimissihtkohale, siis nüüd on ettevõttel plaanis regioonis endas kliendibaasi kasvatada, meelitades venelasi ja teisi idaeurooplasi oma fondidesse investeerima.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. September 2008, 18:51
Otsi:

Ava täpsem otsing