4. august 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Viimsi vallavanem Urmas Arumäe astub tagasi

Viimsi vallavanem Urmas Arumäe esitas täna Viimsi vallavolikogule avalduse enda taandamiseks Viimsi vallavanema ametist käesoleva aasta augustis.

Ühtlasi väljendas Urmas Arumäe soovi volikogu liikmena jätkata Viimsi vallavolikogu eelarve- ja arengukomisjoni liikmena ning esindada Viimsi vallavolikogu Harjumaa omavalitsuste liidus.

„Otsus tagasi astuda sündis vajadusest ja soovist tagada Viimsi vallavolikogu koalitsiooni kestmine ja hea koostöövõime,“ ütles Viimsi vallavanem Urmas Arumäe.

Arumäe rõhutas, et Viimsi valla areng on talle jätkuvalt südamelähedane ning ta usub, et praegu on parim võimalus anda oma panus just vallavolikogu liikmena. "Tagasiastumine ei olnud mulle kerge otsus. Meeskonnatöö efektiivse toimimise huvides tuleb alati teha ruumi ka teistele ning jälgida, milline mängija antud olukorras kõige efektiivsem oleks. Täna, kui otsus on juba tehtud, tundub see ainuõige,“ sõnas vallavanem.

Urmas Arumäe sõnul on Viimsi vallavolikogu koalitsiooni liikmete arv viimase paari kuu jooksul kahjuks vähenenud piirini, mis seab ohtu koalitsiooni püsimise kuni järgmiste kohalike valimisteni. „Oleme jõudnud üksmeelele ümberpaigutamise osas koalitsiooni sees. Loodetavasti täiendaks see taas koalitsiooni ridu ja tagaks töise ja konstruktiivse atmosfääri,“ sõnas Arumäe.

„Väiksem töökoormus aktiivses poliitikas võimaldaks mul ühtlasi viia lõpuni pooleliolevaid ettevõtmisi,“ märkis vallavanem „2005. aasta sügisel otsustasin advokaadiametist paar aastat puhata. Kavas oli muu hulgas realiseerida üks perefirmaga seotud äriprojekt ja lõpule viia mõned kirjatööd ja uurimus. Need plaanid on senini teostamata, kuna selsamal aastal tehti mulle ettepanek osaleda Viimsi vallavolikogu valimistel, mille tulemuseks oli vallavanema ametikoht. Nüüd hakkab kolm aastat vallavanema ametit täis saama ja kunagi kavandatud isiklikud plaanid on realiseerimata,“lisas ta.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt