Osad eelarveprojektid saadab rahandusministeerium tagasi

05. august 2008, 18:09

Rahandusministeerium saadab tagasi kuue
ministeeriumi ja ühe põhiseadusliku institutsiooni eelarveprojektid. Asutustel
palutakse järgida rahandusministri määrusega esitatud piirnumbreid ja esitada
eelarveprojektiga ka kõik kohustuslikud lisad.

Uuel kujul eelarveprojektid tuleb rahandusministeeriumile esitada hiljemalt 11. augustiks, teatas ministeerium.

2009. aasta eelarveprojektide aluseks on valitsuskabineti otsused ja rahandusministri määrusega kinnitatud piirsummad ministeeriumidele ja teistele riigiasutustele.

Rahandusministri määruse kohaselt tuli ministeeriumidel, riigikantseleil ja põhiseaduslikel institutsioonidel esitada oma eelarved määruse lisas toodud piirsumma raamides. Lisataotlused, mis piirsummadesse ei mahtunud, võis esitada dokumendi lisana.

Rahandusminister Ivari Padari sõnul tuleb ministritel ja põhiseaduslike institutsioonide juhtidel 2009. aasta eelarvet planeerides teha tõsiseid valdkondlikke otsuseid. „Õigusaktidest tulenevad kohustuste täitmine ja prioriteedid peavad selgelt väljenduma ka eelarvelistes plaanides ning nendeks peab piirsummade raames olema ka vahendeid leitud,” nentis Padar. „Rahandusministrina ei saa ma lubada, et niivõrd mitmed asutused ei ole suutnud konkreetseid otsuseid langetada ja korrektselt eelarveprojekte koostada.”

Kehtestatud nõuetele ei vastanud seitsme asutuse eelarveprojektid. Kokkuleppest mitte kinni pidanud asutuste eelarveprojektid saadetakse tagasi koos ülesandega koostada konkreetne piirsumma sisse jääv eelarveprojekt koos lisataotlustega.

Määrusekohaselt esitatud eelarveprojektid on esmaseks lähtealuseks, et liikuda edasi 2009. aasta eelarveprojektiga vastavalt kokkulepitud ajakavale. 2009. aasta eelarve eelnõu peab valitsus esitama riigikogule hiljemalt septembri lõpuks

Eelarveprojektid saadetakse tagasi haridus- ja teadus-, justiits-, kaitse-, majandus- ja kommunikatsiooni-, põllumajandus- ning siseministeeriumile ja riigikontrollile.

Kokku esitasid 5. augustiks eelarveprojektid 13 asutust, kellest kuue projektid vastasid rahandusministri määruses toodud nõuetele. Neli asutust (kultuuri-, keskkonna- ja sotsiaalministeerium ning riigikohus) on palunud ajapikendust 11. augustini.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. August 2008, 17:10
Otsi:

Ava täpsem otsing