Arumäe jätab Viimsi vallavanema ameti

Katre Pilvinski 06. august 2008, 00:00

"Jah, tunne on kergem," kommenteeris Arumäe aripaev.ee-le oma otsust. Ta ütles, et kui ta tagasi ei astuks, siis koalitsioon jääks püsima, aga see oleks raske. Arumäe sõnul on Viimsi vallavolikogu koalitsiooni liikmete arv viimase paari kuu jooksul vähenenud piirini, mis seab ohtu koalitsiooni püsimise.

"Üks inimene tuleks juba kindlasti koalitsiooni minu lahkumise korral. 12/9 juba aitaks," põhjendas ta oma otsust vallavanema kohalt lahkuda.

"Praegu on 11/10 koalitsioonis, nii on näiteks kellegi haigestumise korral raske," märkis Arumäe.

Viimsi valla volikogu liige, reformierakondlasest opositsionäär Aare Ets ütles, et Arumäe tagasiastumise taga on mitmed põhjused, üks neist on murettekitav valla finantsolukord.

"Arvan, et koalitsiooni koostöö on pingestunud pikka aega, tagasiastumine oli aja küsimus," ütles ta. "Koalitsioonil jääb vabandusi ja õigustusi alati üle, kuid valla 2007. aasta majandusaasta aruanne on murettekitav," rääkis ta.

Ets spekuleeris, et Arumäe tagasiastumise taga võivad olla ka IRLi otsused.

"Karulaugu lasteaed-algkool on koalitsiooni suurim ämber. Pessimistid ütlevad, et vald on pankroti äärel," rääkis ta. "Minu teada Viimsi vallale pankadest enam laenu ei anta," lisas ta.

Endine Viimsi vallavolikogu esimees, praegune volikogu opositsionäär Madis Saretok ütles, et Arumäe tagasiastumise põhjuseks võivad olla ebameeldivad allakirjutamise kohustused.

"Volikogus on olukord, kus opositsiooni jäänud volikogu liikmed on tõrjutud ning neid pole üheski komisjonis, kaasa arvatud revisjonkomisjonis," rääkis ta. "Ametnikelt nõutakse seda, mida töökohustused tegelikult ette ei näe," ütles Saretok.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:39

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing