Katre Pilvinski • 5. august 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Raske aeg paneb firmajuhid töötajate autosõite jälgima

GSMvalve Balti riikide juht Risto Eelmaa kinnitab, et nende firmas näitab tugevat kasvu GSM-autovalve ehk ettevõtete autode jälgimise toode.

"Just majanduslanguse ajal huvitab firmajuhte enam, mis sõite nende töötajad teevad ning kas kõik töötajad on maksimaalselt tööga hõivatud," kommenteeris Eelmaa. Ta möönis, et turvamüügimeeste töötasu on hakanud suurenema. "Klientide huvi koduvalvesüsteemide vastu on kasvanud. GSMvalve müügimeeste töötasud on seotud müüginumbritega ning viimases kvartalis on nii käive kasvanud ligi 30% võrreldes eelmise aastaga," teatas Eelmaa.

Müügikoolitaja Ekke Lainsalu sõnul on väga hea mõte paigaldada müügimehe autole jälgimissüsteem, et teada, kus ta tegelikult viibib. "Inimese loomulik käitumine on kasutada firma autot isiklikuks tarbeks," märkis Lainsalu. "Müügimees ütleb, et oli kliendi juures, tegelikult viibis tütarlapsega rannas."

Lainsalu sõnul väitis üks tema klient, et pärast jälgimisseadme lisamist kahanesid tema müügimeeste bensiiniarved kaks korda.

Lainsalu sõnul on asjal teinegi uba: ta paigaldas ka iseenda autole jälgmisseadme, sest ta ei viitsi sõidupäevikut pidada, ent jälgimisseadme infot saab esitada maksuametile.

Turvalahendusi pakkuva Oskando müük on aastataguse ajaga võrreldes kahekordistunud, ettevõtte juhatuse liikme Kristi Hakkaja sõnul on põhjuseks kulude kokkuhoid ettevõtetes, eriti kalli bensiini kulu jälgimine, aga ka vajadus takistada vargusi.

"Näiteks kui ettevõttel on tehnikute meeskonnad, kes peavad käima eri objektidel ülevaatust või hooldustöid tegemas, saab jälgida, kas objektid on läbi käidud ja kas töötajad pole tööautodega käinud võõrastel objektidel töövarustusega nii-öelda haltuurat tegemas," selgitas Hakkaja.

"Oskando pakutavate jälgimis- ja positsioneerimislahenduste kasutajate hulk on viimase aasta-poolega hakanud kasvama kiirenevas tempos," märkis Hakkaja.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt