Silvia Kruusmaa • 5. august 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Viinatootja Onistari vara enampakkumisel müügis

Põlts märkis, et kuna ei ole teada, millise hinnaga Onistari kinnisasjad maha müüakse, on võimalik, et tagapool olevad nõuded jäävad rahata ning ka nende hüpoteegid või nõuded kustutatakse. "Arvan, et päris ilma nad ei jää," ütles kohtutäitur.

Oksjonil saadavast summast nõuete rahuldamisel võetakse aluseks järjekoht.

Põltsi sõnul on esimene järjekoht Rietumu Bankal ja Paldiski sadama valdajal Tintrade Limited ning teine Tallinna Äripangal. Maksuamet on kolmandal kohal.

Onistari nõukogu liige Jaan Mölder teemat kommenteerida ei soovinud, teine nõukogu liige Igor Savenkov pani toru ära, kuuldes, et helistab ajakirjanik.

Ühiselt müüakse enampakkumisel kahte ärimaad Viljandi maantee ääres. Kinnistutel paikneb tootmiskompleks ja sellega seotud ehitised, rajatised ning vara alghind on kokku 77,8 miljonit krooni.

Onistaril on esmaspäevase seisuga maksuvõlg 32,5 miljonit krooni, millele lisandub intressivõlg.

Vahepeal isegi kuni 45 miljoni krooni suuruseks paisunud maksuvõlaga on Onistar juba mõnda aega maadelnud, Märtsis esitas Onistar aktsiisilao loa kehtetuks tunnistamise taotluse, mille tulemusena lõpetati 25. märtsil ettevõtte aktsiisilao tegevus. Selle järel võib ettevõte küll toota, kuid ei tohi oma tooteid müüa.

Onistari juhatuse liige Vladimir Fonin tõdes maikuus, et võlgade kustutamine läheb ettevõttel loodetust aeglasemalt. Firma raskustel on tema sõnul mitu põhjust, eelkõige on see seotud majanduskriisiga maailmaturul. Sellest tulenevalt korraldas Onistar allüksuste tööd ümber, vähendades kohalikul turul realiseeritava kange alkoholi tootmist ja suunates seda ümber välisturule.

Kangete alkohoolsete jookide müügi ja tootmisega seotud probleemid on tema sõnul tingitud aktsiisimaksu tõusust ja odava ning tihtipeale ebakvaliteetse alkoholi impordist.

"Kahjuks riik ei toeta eriti kohalikke alkoholitootjaid," tõdes Fonin. "Kuigi need ettevõtted toovad riigikassasse küllaltki kopsaka summa ning pakuvad tööd Eesti elanikele."

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt