Pumeko juht näeb probleemide taga liigniiskust

07. august 2008, 17:49

AS Pumeko juht Kazmar Läns ütles
aripaev.ee-le, et kui firma Bruno Palksaare majale aknaid ja uksi paigaldas,
käisid seal segu- ja krohvitööd. Kuna puidust avatäited vajavad stabiilset
sisekliimat, paigaldatakse nad reeglina ehitustööde lõppjärgus.

Länsi sõnul paigaldatakse puitaknad ja -uksed siis, kui maja on praktiliselt valmis. Ehituse aegu aetakse läbi ajutiste ustega. Tüliks läinud tööde puhul kohtles tellija puidust aknaid ja uksi kui nende plastist liigikaaslasi.

Läns lisas, et Pumeko hoiatas Palksaart liigniiskuse eest, kuid too ei pannud asjatundja märkust millekski. "Me hoiatasime, kuid neil oli väga kiire. Parasjagu käisid segu- ja krohvitööd. Niiskuse protsent oli 40-50, tekkis nn käsnaefekt. Sellest tulenevalt tuhmusid kremoonid, värv koorus ja ustel oli näha hallitust," rääkis ta.

"Paketisisesed iluliistud, need olid tõesti kaardus," rääkis Läns tootja enda möödalaskmistest ja kinnitas, et tellija ei lase firmal puudusi kõrvaldada.

"Me oleme käinud temaga tarbijakaitses ja igal pool. Kõikjal ütles ta välja, et tahab pääseda teise osa maksmisest," rääkis Läns. "seda on jah igal sammul tunda," lisas Läns vastuseks küsimusele, kas maksmata jätmine võib tähendada, et kliendil pole lihtsalt raha.

"Talle olid defektid nagu kingitus," leidis Läns ja märkis, et on puidust aknaid ja uksi tootnud juba 20 aastat, kuid Palksaare sarnast tellijat pole ta varem kohanud.

"Eritellimustööde puhul, nagu meie teeme, maksavad kliendid korralikult ning maksetega hilinemist ega võlgu pole," ütles ta. "See puudutab pigem neid, kes teevad masstoodangut." Ehitusturu üldine jahenemine pole Pumekot mõjutanud. Tänavu on tellimusi sama palju kui möödunud aastal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. August 2008, 18:41
Otsi:

Ava täpsem otsing