Mari Hiiemäe • 7. august 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Teistmoodi folkfestival

Mastaabilt on Käsmus toimuv võrreldav Viljandi Folgiga selle algusaegadel.

Tänavu esimest korda korraldatava Viru Folgi programm on meeldivalt valikuterohke. Kolme päeva peale on mahutatud ligi nelikümmend kontserti, lisaks toimuvad luule- ja aruteluõhtud, fotonäitused ning ühised filmivaatamised.

Korraldaja Peep Veedla sõnul ei ole Viru Folk planeeritud puhtalt pärimusmuusika festivalina, vaid mitmekesisuse huvides kuuleb seal ohtralt ka autorikontserte ning tänapäevasemat kaunist muusikat.

Festivaliala kolmest vabaõhulavast üks on mõeldud peamiselt just praegusaja artistide etteastete jaoks. Esinejate hulgas on ohtralt nimesid, kes folgihuvilistel Eesti mitmesugustelt pärimusmuusika festivalidelt tuttavaks kuulatud.

Näiteks esinevad Zetod & Tsibihärbläseq, Ro: Toro, Vägilased, Virre, Klapp ja Oort. Kui aga veidi edasi jalutada, leiab kuulaja naaberlavalt Jääboileri, Indigolapsed, Henry Laksi, Siiri Sisaski, Tõnis Mäe, Riho Sibula jt.

Et piiritleda Viru Folgi nägu põhjamaisena, on välisesinejad kutsutud Skandinaaviamaadest.

Viru Folgi ajal hakkab väike mereäärne Käsmu kihama nagu Leedu kuurordid Nida või Palanga, kus on võimalus igal hetkel midagi kuulata-vaadata, kontserte külastada või vahelduseks tass kohvi võtta või jäätist limpsida. Alati jääb ka võimalus melutsoonist lihtsalt mere äärde jalutada ning tunda rõõmu looduse ilust.

"Rannaküla nägu annab festivalile selle õige värvi. Kui sama asja teeks kusagil linnatingimustes, oleks tulemus hoopis teistsugune," räägib Veedla.

Kuna Viru Folk toimub tänavu alles esimest korda ning selle nägu alles kujuneb, ei oska Veedla külastajate arvu veel prognoosida. Tõenäoliseks peab korraldaja umbes tuhandet huvilist päeva kohta. "Kindlasti pole seal masse, aga ka mitte tühjust," ütleb Veedla.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt