Äripindade turg paisub Viljandis kiirelt

Tõnis Volt 11. august 2008, 00:00

Aktiivseim kaubanduspiirkond on Viljandi kesklinn ja sealsed pinnad on ka rohkem nõutud. Kaupmehed eelistavad oma tooteid ja teenuseid pakkuda klientide lemmikpaikades, milleks on suuremad kaubanduskeskused, näiteks Centrum, Jakobsoni keskus, Mainori keskus, Selver ja Leola ärikeskus.

Viimastel aastatel on kiiresti arenenud ka Viljandi linna äärealad. Väga perspektiivseks äripiirkonnaks on kujunemas Leola tänava lõpp ja Tallinna maantee piirkond. Sinna on juba ehitatud ja planeeritakse ehitada veel mitmeid ärihooneid. Selle aasta märtsis avati Leola tänava lõpus uus sisustuskaubamaja Home Gallery. Seal on ühtekokku ca 6000 m2 renditavat pinda, millest poole on enda alla võtnud ehitus- ja sisustusmaterjalidega tegelev Decora. Hoones asuvad veel tehnikakauplus Euronics ning mitmed mööbli- ja sisustuspoed.

Tallinna maantee lõpus avati selle aasta juunis uus tehnikakeskus Unistar Ärimaja, mille netopind on 7723 m2 ja mis maksis ca 120 miljonit krooni. See on Viljandi mõistes väga suur investeering. Ärimaja suurimaks rentnikuks on Unistar Auto, mis tegeleb Nissani ja Citro?ni uute autode müügi ja teenindusega. Lisaks on hoones Unistar Autole kuuluv autode värvimis- ja keretöökoda. Majas on veel vabu kaubandus-, teenindus-, tootmis- ning A-klassi büroopindu. Üürihinnad jäävad vahemikku 95- 140 kr/m2.

Kaubanduspindade otsijate põhilisteks valikukriteeriumiteks on logistiliselt hea asukoht ja parkimisvõimalused. Viljandis leiab hetkel üürilised kaubandus- ja teeninduspindadele 6-9 kuuga. Väga nõutud on kesklinna I korruse pinnad, kuhu leiab üürilised paari kuuga. Kaubandus- ja teeninduspindade keskmine üürihind Viljandis jääb vahemikku 100-200 kr/m2.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:40
    Otsi:

    Ava täpsem otsing