Romet Kreek • 10. august 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Olümpia avapäev tõi Olympicu tulemused

Reedene päev tõi olümpiamängude avamise ja Olympic EG kvartalitulemused.

Kasiinoketi börsiteate põhjal avaldasid teises kvartalis ettevõtte tulemustele mõju kasiinoturu kerge sesoonsus, laienemiskulud ja suhteline nõrkus Balti kasiinoturgudel (osalt majanduse jahenemise ja täiendavate administratiivsete meetmete kehtestamise tõttu kasiinooperaatoritele). Eesti hasartmänguturg on vähenenud 15 protsenti.

Olympic EG teise kvartali käive kasvas aastataguse ajaga võrrelduna 22 protsenti, 697,2 mln kroonini. Kasum aga kahanes 67 protsenti, 36,5 mln kroonile.

Investorid võtsid tulemusi rahulikult. Aktsia oli kaubelduim 175 tehingus. Aktsia päevakäibeks kujunes 5,6 mln krooni. Aktsia hind langes 5,9 protsenti, 27,69 kroonile ehk 1,77 eurole.

Käibelt (4 mln krooni) ei jäänud kaugelt maha Baltika aktsia. Aktsia hind kerkis 1,8 protsenti, 25,97 kroonile ehk 1,66 eurole. Moekaupmehe aktsia leidis tehinguhuvi 121 korral.

Ettevõtete tulemused on hakanud vaikselt peegeldama majanduskeskkonna jahtumist. Siiski tuleks eristada üldmõjusid ja seda, mida ettevõte teeb. Kui ettevõte laieneb ja tema finantsid kannatavad selle välja, on see pikaajaliselt positiivne.

Nagu spordis jääb silma atleetide hetkeedu, mille nimel tehakse tegelikult kümneid aastaid tööd, mida ei märgata. Samasugune on ka olukord ettevõtetega.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt