Romet Kreek • 10. august 2008
Jaga lugu:

Valuutaturgudel oli reedel tõeline torm

USA dollar tegi reedel läbi järsu tõusu. Euro kukkus dollari suhtes viie kuu madalaimale tasemele.

Dollari hüppe põhjuseks oli kauplejate panuste vähendamine Euroopa Keskpanga intressitõstmise ootuse suhtes.

Euro kukkus reede pärastlõunal 1,5112 dollarile ehk dollar maksis valuutaturul 10,354 krooni.

Euro kukkus ka jeeni suhtes kolme nädala madalaimale tasemele. Spekulandid ammutasid euro müügiks ideid Euroopa Keskpanga juhi Jean-Claude Trichet' ütlusest, et majanduskasv saab kolmandas kvartalis olema iseäranis nõrk.

Kui USA dollar jätkab tugevnemist, võib see toorainehindasid languse jätkumisele ärgitada. Huvitaval kombel on ka nafta hinna langus olnud toeks dollarile.

Võimalik, et käimas on pikemaajaline raha ümberpaigutamine - toorainetest tullakse välja ning minnakse dollaritesse, võibolla ka palju kannatanud aktsiatesse.

Halb oli reede ka Briti naelale. Viimane läks hästi müügiks ja kukkus läbi 1,93 dollari. Suurbritannia majandus on languse äärel. 17 kuu madalaimale tasemele kukkunud naela allakäiku hoogustas suurpanga Royal Bank of Scotlandi teade esmakordsest kahjumist viimase 40 aasta jooksul.

Vene rubla langes 0,7 protsenti. Idanaabri raha tegi 2,5 aasta suurima päevase languse, kuna Vene hävituslennukit pommitasid Gruusia linnu Gorit ja Karelit seejärel, kui Gruusia oli tunginud Lõuna-Osseetiasse. Venemaa aktsiaturg kukkus 6,5 protsenti. Gruusia ja Venemaa olid väga lähedal sõjale.

Singapuri dollar tegi kahe aasta suurima languse. USA dollar maksis 1,40 Singapuri oma.

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt