USA aktsiad vedasid alla pankade tõttu

Romet Kreek 12. august 2008, 00:00

USA börsidel algas eilne börsipäev väikese langusega, mida vedas finantssektor.

Juba negatiivse kuulsusega hiilanud hüpoteekvõlakirjade pakendajate Fannie Mae ja Freddie Maci aktsiad kukkusid, kuna reitinguagentuur S&P kärpis nende eelisaktsiate ja allutatud võlakohustuste reitinguid langevate eluasemehindade ja kõrgemate finantseerimiskulude tõttu.

Fannie Mae aktsia hind langes 2,2 protsenti 8,85 dollarile.

USA suurpanga National City aktsia langes 5,5 protsenti 4,84 dollarile. Uuritakse panga dokumente, mis puudutavad laenude pakendamist, dividende, pangaregulatsiooni täitmist ja First Franklin Financiali müüki.

USA aktsiaturg on ühtäkki väga kalliks hinnatud. S&P 500 indeks oli väärt 25,9kordset ettevõtete aastakasumit (ajalooline P/E 25,9), mis on kõrgeim alates 2006. aasta detsembrist.

23 arenenud turust on kallim vaid Šveits, mille P/E-suhte näit oli 29,6. Odavaim oli Iirimaa, kus suhtarvu näit oli 7,1.

USA peamised indeksid langesid börsipäeva algul 0,3-0,5 protsenti. New Yorgi börsil tuli iga tõusva aktsia kohta kaks langejat.

Kvartalitulemuste poolest võib öelda, et seni avaldatud tulemuste põhjal on isegi teine kvartal olnud kohati parem kui esimene. Teises kvartalis on 71% ettevõtetest ületanud ootusi võrrelduna esimese kvartali 70 protsendiga.

Pettumused on samas olnud summalt suuremad, tuues kogukasumi analüütikute oodatust kaheksa protsenti madalamaks. Esimese kvartali tulemus tuli analüütikute ootust 2,6 protsenti väiksem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:40

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing