Surfar Ahun tõusis tänu türklase eemaldamisele koha võrra

12. august 2008, 13:36

Surfar Johannes Ahun tõusis Pekingi olümpia
esimeses sõidus 1 koha võrra, sest türklane kasutas liivapaberit.

Ahunist tulemuste tabelis eespool olnud Türgi surfar lihvis oma purjelauda liivapaberiga, määruste järgi seda teha ei tohi. Kokkuvõttes Ahun praegu ikka viimane.

RS:X-d purjetasid eile võistlusrajal A, mis asub olümpiasadama välismuuli kõrval ja on seega pealtvaatajatele hästi jälgitav.

Eesti purjetajatele valmistab raskusi nõrk ja keerutav tuul ning hoovus. Päeva esimeses sõidus puhus idatuul 3-4 m/s, hoovus oli tuulega samasuunaline kiirusega kuni 20 m/min. Meretuul ja tuulega samasuunaline hoovus tekitasid küllaltki pikad meetri kõrgused lained. Ahunile oli esimene sõit raskeks katsumuseks, kus peale head starti jäi ta parematele alla kiirusega ja tegi mitu suurt taktikalist viga, lõpetades sõidu 35. kohal ehk viimasena. Hiljem tõusis tulemustabelis Ahun siiski ühe koha võrra ettepoole, kuna žürii diskvalifitseeris Türgi purjetaja purjelaua määruste vastaselt liivapaberiga lihvimise eest. Loosi järgi välja jagatud lauad olid identsed ja peavad sellisteks jäämagi.

Paljud arvavad, et kohalik ilmaennustus teadustab tuule tugevust liiga entusiastlikult. Meediakeskusele kõige lähemal asuvale A-rajale anti eile ametlikke andmeid, et tuul on 4m/sek. Vaatlejate hinnangul jäi selle tugevus pigem 2m/sek piirimaile, vahendas Sailingscuttlebutt Europe eile. Tänaseks antud ennustus kostis nii: "Vaiksem kui eile…".

A- rada purjetavad ka 49er'id, ülikerged paadid, mis sõitjailt lausa akrobaatilisi oskusi nõuavad. Olümpiaregatil pakuvad 49er'id vaatemängu oma riigilippude graafikat jäljendavate purjedega.

Rahulolematust põhjustab sail-world.com järgi ka korralduskomitee. Sündmuse kajastamise eest vastutavad fotograafid kurtsid jätkuvalt meediapaadi kauge ja ebamugava asetuse üle. Nad peavad nii-öelda maailma juhtivalt purjetamisürituselt pilte tegema saja meetri kauguselt ja startivate sportlaste kuklapoolelt stardiliinist allpool.

Hetkekokkuvõtteks läheb eesti purjetajatel nii: Deniss Karpakil kokku kahe sõidu peale 36 punkti ja 17. koht ning Ahunil kolme sõidu peale kokku 100 punkti, 35. koht.

Punktiarvestusena kasutatakse vähempunktisüsteemi, kusjuures alates viiendast võistlussõidust arvatakse halvim sõidutulemus seeria arvestuses maha. Medalisõitu pääsevad 10 paremat purjelauasõitjat sellele eelnenud sõitude punktiarvestuse põhjal ning medalisõidus arvestatakse võistlejatele topeltpunktid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. August 2008, 13:36
Otsi:

Ava täpsem otsing