Silvia Kruusmaa • 13. august 2008
Jaga lugu:

Uus Peugeot'de müüja üritab müügipausi tasa teha

Peugeot' ekspordidirektor Olivier Guigou märkis eile, et Peugeot' jaoks on keeruline periood Eestis lõppenud. "Praegu on tähtis aeg äri avamisel siin," rääkis prantslane uue importija K.W. Bruun Estonia OÜ saabumisest Eesti autoturule. K.W. Bruun Scandi Groupi tegevjuht Ulrik Lundsfryd sõnas, et Eesti on ettevõtte jaoks tulevikus kindlasti tähtis turg.

Guigou ütles, et Peugeot' edasimüüjaks kandideeris kuus ettevõtet nii Eestist kui ka väljaspoolt. "Võtsime paar nädalat aega otsustamiseks ja juulis tegime valiku K.W. Bruuni kasuks," ütles ta.

Peugeot'l endise edasimüüja Kommest Autoga mingeid suhteid enam pole, leping lõpetati aprillis. K.W. Bruun Estonia juhi Per Brinkenbergi sõnul pole K.W. Bruun huvitatud Kommest Auto aktsiate ostmisest.

Kui palju salonge võiks Peugeot' uuel sissetoojal aasta lõpuks olla, ei osanud Brinkenberg veel öelda. "Me ei tea, kas neid salonge saab olema kuus või kümme või mõni muu arv. Tahame olla kohal kõigis suuremates linnades," ütles ta.

Summa, mis investeeritakse Eestis äri alustamiseks, jättis Brinkenberg täpsustamata. Brinekenberg märkis, et Eesti autoturg ei ole praegu tõusuteel ja seetõttu paaril järgneval aastal tugevat kasvu müüginumbrites ei tasu oodata. "Püüame olla realistlikud. Arvame, et 2012. aastast hakkab turg jälle kasvama. Loodame siin pikas perspektiivis saavutada 8protsendilise turuosa," rääkis Brinkenberg.

Eelmise aasta lõpus hindas toonane Peugeot' maaletooja Kommest Auto Peugeot' turuosa Eestis 4,9 protsendile.

Hillar Tederi kontrolli all oleva investeerimisfirma Ühendatud Kapital tütarettevõtte läbirääkimised uue Peugeot'de sissetooja K.W. Bruuniga juba käivad ja leping on OÜ Auto Forte Balticu nõukogu liikme Raido Toonekure sõnul peagi taskus.

Toonekurg märkis, et ta ei tea, kas nende kõrval ka teisi Peugeot'-diilereid tuleb.

Auto Forte ostis Kommest Autokeskustelt juulis kolm salongi - kaks salongi on Tallinnas ja üks Tartus. "Praegu on plaanis alustada kolme salongiga. Eks tulevik näitab, kas ostame veel salonge või ehitame ise juurde. Kõik variandid on võimalikud," rääkis Toonekurg ostu tagamaadest.

Toonekurg paarikuulist seisakut Peugeot'de müügis väga suure tagasilöögina ei näe. Ta usub, et praegune majanduskeskkond tuleb Peugeot' le kasuks.

Peugeot' positsioon on ülivilets. Need segadusekuud on Peugeot' mainele halvasti mõjunud. Nii kergelt see positsioon tagasi ei tule, sest segadust ja pahandust on liiga palju olnud. Midagi võimatut ja hullu pole, aga kõik nõuab aega. Vaja on kõikide asjaosaliste koostööd. Praegu on ju autoturul surutise tingimused. Kui tootja otsustab seda teed minna, et venib kõvasti hindades ja muudes tingimustes, siis on võimalik suhteliselt kiiresti turuosa juurde võita.

Ega edasimüüja ei ole võimeline tervet linna reklaamplakateid täis riputama. Kui tootja otsustab raha lugema hakata, siis pole see võimalik.

Mina väikeautosid Peugeot' eeliseks ei pea. Kõikidel tootjatel on ju mudelite portfellides väikeautosid.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas