Paet: vaatlejad ja abi ei pääse praegu Gruusiale ligi

14. august 2008, 12:58

Välisminister Urmas Paet ütles, et
välismaised vaatlejad ning humanitaarabi ei pääse praegu kriisipiirkonda ja see
tekitab marodööritsemise ohu.

"Räägin eilsest ELi välisministrite kohtumisest: püsiva rahu saavutamiseks tuleb austada Gruusia suveräänsust ja territoriaalset terviklikkust. Oluline on, et võimalikult ruttu avataks kriisipiirkond rahvusvahelistele vaatlejatele ja organisatsioonidele. Seni pole humanitaarabi koridorid veel avatud, vaatlejate ega abi ligipääs tagatud" ütles Paet.

Paeti sõnul on Gruusias umbes 100 000 põgenikku, neist 30 000 on põgenenud Venemaale, ca 60 000 Lõuna-Osseetiast ja Abhaasiast Gruusiasse, 12 000 on paiknenud ümber Osseetia siseselt. "Talv on tulekul ja vaja on kiiresti midagi teha," sõnas Paet.

Eesti annab Gruusiale humanitaarabi 10 mln krooni ulatuses. Oleme küsinud, mida nad vajavad ning Gruusia pool on öelnud, et vajab eelkõige meditsiinilist abi ja meilt on sinna minemas erakorralise abi brigaad, lisas Paet.

Euroopa-Vene suhete analüüsi juurde tullakse tagasi septembri esimesel nädalal, kui ELi välisministrid kohtuvad mitteametlikult Prantsusmaal.

Leppisin eile Gruusia välisministriga kokku, et külastan eelolevatel päevadel ka Gruusiat ja loodetavasti on mul võimalus sinna sõita homme.

Eesti kodanikke on Gruusias praegu üle 50ne.

NATO välisministrite kohtumine toimub Brüsselis järgmisel teisipäeval kell 10. Seal arutatakse NATO-Vene suhete tulevikku.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. August 2008, 13:47
Otsi:

Ava täpsem otsing