Lemmi Kann • 14. august 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Edasilükkamine toob 1,3 miljardit

"Muutsime ettevõtte tulumaksusüsteemi suuresti selle pärast, et me oleme tulenevalt ühest varasemast Euroopa kohtulahendist olnud kohustatud seda tegema. Uued kohtulahendid kinnitavad, et meie kehtiv ettevõtte tulumaksusüsteem on täielikult kooskõlas Euroopa Liidu õigusega," ütles Ansip nädala eest valitsuse eelmisel pressikonverentsil. Veel teisipäeval ei osanud rahandusminister Ivari Padar öelda, kas dividendide avansiliste maksete edasi lükkamine on kõige parem lahendus, kuid lubas, et asja analüüsitakse kiirendatud korras.

Edasilükkamise otsus lähtus Padari selgitusel nii juriidilistest kui ka eelarvelistest põhjustest. "Oleks väga silmakirjalik väita, et otsuse juures ei mänginud rolli ka mõjud eelarvele," ütles Padar.

Kui dividende maksvad ettevõtted olid ennast juba harjutanud selle mõttega, et järgmisel aastal ei pea nad kuu pärast dividendide väljamaksmist kopsakat summat ühekorraga riigikassase ära maksma ning neil jääb mingiks perioodiks majandamiseks rohkem vaba raha kätte, peavad nad end nüüd taas ümber häälestama. Tegelikult aga jätkub ju kõik nii nagu senigi.

"Muutunud majandusolukorras on keerulisem hakkama saada nii üksikisikutel, ettevõtetel kui ka riigil tervikuna. Riik on seni väga selgelt pidanud silmas ettevõtete huve ning seda, et senine ettevõtjasõbralik tulumaksusüsteem võiks jätkuda. Ei saa anda ühest hinnangut, kas see oleks ettevõtjatele kahjulikum või pigem abiks," ütles Padar.

Muutmatul kujul jäi seadusesse sisse likvideerimisjaotiste ja kapitali vähendamisel tehtavate väljamaksete maksukohustuse muudatus, mis omistab maksukohustuse aktsionäride või osanike asemel firmale. Mitmed audiitorid ja maksuspetsialistid hoiatanud võimalike topeltmaksustamise juhtumite eest. Maksu- ja tolliamet kinnitas, et alates selle seadusemuudatuse vastuvõtmisest on ettevõtete aktsiakapitali vähendamiste hulk suurenenud.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt