If Kindlustuse kasumi taga on kulude kokkuhoid

15. august 2008, 15:29

If Eesti kindlustus kasvatas tänavu
esimesel poolaastal kasumit peaaegu kolmandiku võrra, põhjuseks kulude
kokkuhoid.

If Eesti Kindlustuse arendusdirektor Algis Suik märkis aripaev.ee-le, et nended riskihindajate töö tulemusena on nad kahjusuhtarvu vähendanud 62,6%-lt 2007. aasta esimesel poolel 53,3%-le 2008. aasta esimesel poolel.

"If Eesti Kindlustus on täiustanud riskihindamist ja vähendanud tegevuskulusid," märkis Suik.

Seltsi kasum oli esimesel poolaastal 146 miljonit krooni ning möödunud aasta samal ajal 104 miljonit krooni, mis tähendab 29% kasvu. If Eesti Kindlustus hüvitas 2008. aasta esimese kuue kuuga kahjusid 340 miljoni krooni eest, mida on 4% enam võrreldes eelmise aasta sama perioodiga.

Suiki sõnutsi on kulude vähendamine tulnud tänu uutele teenindusmudelitele kahjukäsitluses ja müügis. "Üha enam kliente kasutab kahjust teatamiseks e-posti ja meie kodulehte," märkis ta.

Sõidukikahjude käsitlus on tema sõnul selline muudatus, et enam ei pea klient tulema kindlustusseltsi avariilist sõidukit ette näitama, vaid võib otse õnnetuspaigalt minna autoteenindusse, kus kahjukäsitlusega suhtleb kliendi eest autoparandaja. If Eesti Kindlustusel on 70 kahjukäsitluse otsepartnerit autoteeninduses üle Eesti. "Mida enam seda võimalust kasutatakse, seda väiksemad on kahjukäsitluskulud," märkis ta. Paralleelselt kahjukäsitluskulude vähendamisega on vähenenud ka müügikulud, sest üha enam kliente valib kindlustuse ostukanaliks internetiaaderssi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. August 2008, 15:38
Otsi:

Ava täpsem otsing