Trigon: Türgi aktsiate ostuga oleme väga rahul

Annika Matson 15. august 2008, 15:38

Trigoni fondijuhid möönsid, et on äärmiselt
rahul Türgi kui investeerimisregiooni Teise Laine fondi lisamise ajastusega.

"Me oleme äärmiselt rahul Türgi kui investeerimisregiooni Teise Laine fondi lisamise ajastusega. Languse ajal suurendasime Türgi positsioone ca. 12%-ni portfellist. Kuu lõpuks kahanes osakaal 9,8%-le (eelmisel kuul 7,7%) mõningase kasumivõtmise tõttu Türgi pangandussektori firmade aktsiate tõusvatest hindadest, kui Türgi konstitutsioonikohus otsustas mitte keelata võimuloleva partei AKP tegevust, mida riiklik süüdistaja nimetas ilmaliku korra vastaseks. Otsus alandas märgatavalt Türgi poliitilist riski ja aitas investorite kindlustunnet taastada," kommenteeris Trigon Capitali fondijuht Mehis Raud saadetud ülevaates.
Teise Laine fond (Morningstari 5-tärni reiting) langes 1,4%, lõpetades kuu 214,67 kroonil, jätkates vastavate turuindeksite edestamist langusturul.

Järgneb Trogoni fondide ülevaade:

Uus Euroopa keskpangad jätsid ootustele vastavalt intressimäärad muutmata. Ainsaks erandiks oli Rumeenia. Rumeenia keskpank tõstis vastupidiselt ootustele baasintressi 25 punkti võrra juba kuuendat järjestikust korda sel aastal, et võidelda inflatsiooniga ning ohjeldada krediidikasvu. „Carry-valuutade“ tugevnemine euro vastu jätkus: Türgi liir tugevnes 6%, Poola zlott 4,3% ning Rumeenia leu 3,8% võrra. Me usume, et need valuutad on lähedal oma keskpika perioodi kõrgtasemetele ning oleme vastavalt sellele suurendanud oma PLN, RON ja HUF müügioptsioonide positsioone.

MIDWIGi ning WIRRi kuulõpu tõus (vastavalt ca. 12% ja ca. 7,5%) võib osutada eelolevale üldisemale taastumisele. Me rõhutame, et meie Uus-Euroopa fondide portfellides olevad aktsiad on fundamentaalselt alla õiglase turuväärtuse ning pakuvad seega pikaajalistele investoritele ulatuslikku tõusupotentsiaali, kui aktsiate hinnad hakkavad liikuma õiglasema väärtuse poole.

KIE fond langes 3,42%, lõpetades kuu 182,13 kroonil, samal ajal kui Poola väikese ja keskmise suurusega firmade indeksid, MIDWIG ja WIRR, langesid vastavalt 1,6% ja 5,29%. Poola ning teised Uus-Euroopa turud olid kuu esimeses pooles tugevas languses raha väljavoolu tõttu investeerimisfondidest, mis tõi kaasa tugeva müügilaine. Kuu teises pooles järgnes aga kindel taastumine, mis tõi kasu ka KIE fondile.

Väikeettevõtete fond langes 5,17%, tootlus oli laias laastus kooskõlas Poola keskmise suurusega firmade indeksi MIDWIG ning väikese suurusega firmade indeksi WIRR tootlustega, mis kukkusid eurodes vastavalt 1.5 % ja 5.2%.

Top 10 fond lõpetas kuu eelmise kuuga võrreldaval tasemel 105,9 kroonil, edestades vastavate turgude kaalutud keskmist tootlust. Aktiivne kauplemine Austria ja Ungari pangandussektori firmade aktsiatega aitas fondil turuindekseid ületada, hoides samal ajal fondi kuist volatiilsust märgatavalt allpool turu keskmisest. Fond kaupleb 1,1 kordsel raamatupidamislikul väärtusel ning 9,3 kordsel 2008. aasta oodataval kasumil. Me oleme otsustanud suurendada fondi investeerimisulatust, hõlmates kõik Trigoni investeerimismeeskonna kaetavad segmendid ning turud, et pakkuda oma osakuomanikele suuremat väärtust. Me alustame uute atraktiivsete investeeringute lisamist valitud regioonidest kohe kui fondi prospekt on kinnitatud (eeldatavasti kahe kuu jooksul).

Areneva Finantssektori fond: Juuli oli globaalsete pankade jaoks erakordselt volatiilne kuu. Kuulõpu ralli aitas globaalsetel pankadel Juulis tulu teenida. Arenevate turgude pangad edestasid jällegi arenenud turgude panku, sest nad on suurel määral globaalsest krediidikriisist isoleeritud. Vaatamata langustele Vene turgudel suutis Trigoni Areneva Finantssektori fond siiski veidi tulu teenida. Vaatamata ulatuslikule müügilainele globaalses pangandussektoris sellel aastal, pole me siiski näinud meie portfellis olevate pankade EPS olulist alanemist. 31. juuli seisuga on fondi kaalutud keskmised hinnangud 2008. aastaks: P/E 8,7x, P/B 1,6 x, EPS kasv 31% ning ROE 20%.

Põllumajandussektori fond: Juulis kahanesid maailmaturul toiduainete hinnad olulisel määral (mais -20%, riis -13% ning nisu 8%), mis viis ülemaailmsele põllumajandussektori ettevõtete aktsiate hindade languseni. Suurema osa sellest langusest võib omistada nafta ja energia hindade tagasitõmbumisele ning ka hirmule seoses muutustega biokütuseid puudutavas poliitikas. Põllumajandussektori fond langes juulis 4,6%. Suurema osa selles languses võib panna süüks meie Venemaa ettevõtete aktsiatele, mis sattusid surve alla märkimisväärse müügilaine tõttu Venemaa turgudel (Juulis RTS1 Indeks: -14,5%). Me jätkame enda positsioneerimist selliselt, et saada kasu Vene, Türgi ja Hiina valitsuste poolt põllumajandussektori arendamiseks suunatud ulatuslikest dotatsioonidest. Me tuvastasime mitmed väga atraktiivse hinnatasemega ettevõtted, mis aitasid fondil saada juuli lõpuks täielikult investeerituks (üle 97%). Eelistame väikese ja keskmise suurusega ettevõtteid suurtele, kuna usume, et nad pakuvad vähese kaetuse tõttu analüütikute poolt oluliselt suuremat väärtust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. August 2008, 15:38
Otsi:

Ava täpsem otsing