Rüütmann jättis lõpparve maksmata

Julia Vlasova 18. august 2008, 00:00

Kommest Auto endise töötaja Sergei Fomini sõnul teatas Rüütman neile 14. juulil, et firma koondab üheksa inimest. Järgmisel päeval kirjutasid töötajad alla dokumendile, et lõpetavad töölepingu seoses firma ümberkorraldamisega. Paberi järgi garanteeris Kommest Auto neile 3+3 kuu keskmise töötasu, kompensatsiooni kasutamata puhkusepäevade eest ning juulikuu lõpparve. Raha pidi välja makstama hiljemalt 15. juulil, kuid keegi pole siiani sentigi saanud.

"Meie avaldust töövaidluskomisjoni ei võetud, sest summa ületab 50 000 krooni. Kohtusse pöördumiseks on aga vaja raha," kurtis firmas töötanud mehe abikaasa.

Eesti Ametühingute Keskliidu juht Nelli Loomets soovitas koondatutel kohtusse pöörduda ja lisas, et tasuks nõuda ka viivist väljamaksega venitatud päevade eest.

"Peugeot' uus esindaja selgus sel kolmapäeval ning suur osa Kommest Auto töötajatest siirdus sinna tööle. Tõsi on, et OÜ-l Kommest Autokeskused on mõnele töötajale lõpparve veel maksmata. Nende probleemide lahendamisega tegeldakse aktiivselt," ütles Rüütmann.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:40

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing