Silvia Kruusmaa • 17. august 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Vene turiste enam kui enne pronksiööd

Toila Sanatooriumi juhatuse liikme ning ühe omaniku Sulev Reelo sõnul on neil küll Vene turistide arv suurenenud, kuid mitte palju.

"Mullu vähenes turistide arv emotsioonide põhjal ja veidi oli seda tunda ka Vene turistide puhul. Vene turistide arv on sel aastal mõnevõrra suurenenud, aga mitte oluliselt," rääkis Reelo aripaev.ee-le.

Samas näeb Reelo Vene turistide Eestisse tuleku olulise põhjusena Eesti liitumist Schengeni viisaruumiga.

"Meil on Vene turiste kogu aeg olnud, uute turistide puhul on pigem põhjus Schengeni viisaruumis," rääkis Reelo.

"Soome saatkond ja konsulaadid teevad väga head tööd viisade väljaandmisel. Meie omad ei tee. Venelased tulevad siia ju Soomest saadud viisadega. Meil on endal esindus Peterburis ja teame hästi, mis toimub," vihjas Reelo Eesti konsulaatide passiivsusele. Reelo sõnul on nad teinud aktiivset reklaami just Soome ja Vene turistidele ja mõlema grupi puhul on nad täheldanud juurdekasvu.

Reelo tõi välja, et sanatooriumis on vähenenud Norra turistide arv, aga siin on probleem koostööpartneris.

Toila Sanatooriumi täituvus oli eelmisel aastal 93 protsenti. "Nii et enam väga palju paremaks minna ei saa," märkis Reelo oma äri üldise käekäigu kohta.

Vene turistide arv kasvu möönis ka Reval Hotel Managementi müügi- ja turundusdirektor Marko Männimets.

"Esimesel poolaastal on Venemaalt Tallinna tulnud turiste Reval hotellides peatunud rohkem kui mullu samal ajal," ütles Männimets Revali hotelliketi kohta, kuhu kuuluvad teiste hulgas Olümpia ja Park hotell.

Vene turistide arvu muutust mõjutasid Männimetsa sõnul aprillisündmused, misjärel külaliste arv Venemaalt langes. "Nüüdseks on see osa taastunud," ütles ta. "Kuid oma roll on kindlasti liitumisel Schengeniga, mis võimaldab lihtsalt just individuaalreisijatel vahendajate abita Eestisse tulla," lisas Männimets.

Rootsi turistide arv on Tallinna Revali hotellides esimesel poolaastal kasvanud, kuid Norra ja Briti turistide arvus on märgata langustrendi. "Üks põhjus siin on odavlennuliinid, mis avamisel tõid sihtkohariigile tähelepanu, aga on nüüd tagasihoidlikumaks jäänud," selgitas Männimets.

Kokku peatus Eestis esimesel poolaastal 38 000 turisti rohkem kui aasta tagasi samal ajal. Kõige rohkem suurenes Vene turistide arv.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt