Kadri Paas • 18. august 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Logistikud põrutavad Hiina tutvusi sõlmima

Kava kohaselt peaks Eesti ettevõtluse tutvustamiseks ette võetav retk kestma 23.-29. novembrini. Praeguse seisuga on plaanis külastada Shanghai sadamat ja maailma suurimat hoonet, Hongkong International Distribution Centre`it. Ka loodetakse suurematele ekspedeerijatele, kaubaomanikele ja ekspordiorganisatsioonide esindajatele korraldada töötubasid ning vastuvõtte nii Shanghais kui ka Hongkongis.

Eesti logistikaühingu välissuhete juhi Karin Kiviste sõnul külastatakse maailma suurimat, Shanghai sadamat, et laiendada ettevõtjate silmaringi ja luua otsekontakte.

"Korraldame ühiseid esitlusi logistika ja transpordisektori organisatsioonidega, kuhu püüame hiinlaste kaasabil meelitada nii suuri laeva- kui ka muid transpordi ja ekspedeerimise ettevõtteid. Eraldi kohtumisi plaanime ekporti edendavate organisatsioonidega, mille vastu Eesti delegatsioonil on eriline huvi," ütleb Kiviste.

Millist kasu ettevõtja visiidist võiks lõigata?

"Ettevõtjad saavad vahetu isikliku tunnetuse, mis siin maailmas olulist toimub ja missugused on minu ettevõtte võimalused. Külastame ühte olulisemat logistika -ja transpordimessi China Logistics 2008. Selle organiseerimisele on õla alla pannud enamus Hiina mõjuvõimsaid ning lisaks ka Hongkongi ja USA Hiinas tegutsevad organisatsioonid," rõhutab asjatundja.

Mess toimub 19.-21. novembrini Nanjingis.

Kiviste sõnul on ikkagi iga ettevõtja enda teha, kas ja millist kasu ta Aasiasse sõitmisest lõikab. "Hindamatuid näost näkku kontakte on võimalik ürituse raames korraldada nii palju, kui keegi ise jaksab. Lisaks katsume oma kohalikke partnereid kaasates korraldada ka vastavalt osalejate soovidele individuaalseid kohtumisi," lisab Kiviste.

Missiooni Shanghaisse ja Hongkongi juhib Raivo Vare.

Kuigi üldjoontes on nädalase ürituse ettevõtmised enam-vähem paigas ja kohalike võõrustajatega kokku lepitud, võib kava muutuda. Nimelt lubab logistikaühing praegusi reisiplaane täiendada, kui osalejad tulevad lagedale uute ja huvitavate ideedega.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt