Nääpsuke börsipäev kohalikul aktsiaturul

Romet Kreek 19. august 2008, 00:00

Tallinna börsil oli esmaspäev äärimiselt rahulik. Käive oli väike - vaid 8,1 mln krooni.

Suurima, 2,2 mln kroonise käibega oli Eesti Telekomi aktsia, mille hind tõusis 0,8 protsenti, 104,83 kroonile ehk 6,70 eurole. Miljonikroonise käibekünnise täitsid ka Olympic EG ja Tallinki aktsiad.

Päeva tippsündmuseks võib pidada Tallinna Kaubamaja kvartalitulemuste avaldamist. Ettevõtte käive kasvas neli protsenti, 1,576 mld kroonile. Puhaskasum kahanes 67 protsenti, 31 mln kroonile.

Ettevõte on kiiresti laienenud, kuid poodidel kulub aega, enne kui need end ostjate seas sisse töötavad. Omaks riskiks on raskenenud majandusolukord, mis võib panna tarbijaid eelistama madalama hinnatasemega ostukohti.

Kaubamaja aktsia hind langes seitsmes tehingus 1,5 protsenti, 89,97 kroonile ehk 5,75 eurole. Aktsia käibeks tuli 0,3 mln krooni.

Kaubamaja olukord on mõningal määral sarnane Baltikale. Marignaalid ja efektiivsus on paremad, kui ettevõte ei laiene ja ei tule teha investeeringuid. Samas tähendaks see lõivu maksmist tulevaste perioodide näol.

Baltika teatas soliidse Saksa kaubamajaketiga sõlmitud lepingust, mille alusel hakkab Baltika müüma Lääne-Euroopas hulgi Mosaic brändi naisterõivaid. Kaup läheb teele novembris ja esialgu on käimas katseperiood. Lääne-Euroopasse hulgimüük aitaks tasandada Ida-Euroopa jaemüügi tururiske.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:41

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing