Eesti Post katsetab ATV-d

Mariliis Pinn 19. august 2008, 13:19

Augusti lõpus sõidab Harjumaa teedel
esimene spetsiaalselt postiveoks kohandatud ATV tüüpi väikesõiduk, mis hakkab
teostama lehe- ja kirjakannet maapiirkonnas, teatas firma.

„ATV-de kasutuselevõtt on üks osa ettevõtte infrastruktuuri ja logistika ümberkujundamisest. Sõiduk on spetsiaalselt kohandatud aastaringseks postiveoks, lisatud on nii pakiraamid, ilmatikukindlad postikotid, täiendavad porikummid ja suverehvid, mis sobivad sõitmiseks nii asfalti kui kruusakattega teedel. Samuti on komplektis naastudega talverehvid,“ kommenteeris sõiduki soetamist transpordidivisjoni juht Aivar Võimre.

ATV tootja on CPI Group. Töömahult on ATV väga ökonoomne - 49,3 cm3 bensiinimootor kulutab kütust 100 km läbimiseks vaid 3-4 liitrit.

ATV-de kasutamine on levinud ka teistes postiettevõtetes, näiteks Soomes on 50 samasugust sõidukit olnud kasutusel juba kolm aastat. Lähtudes teiste riikide kogemustest võimaldab ATV postisaadetiste mahutavuselt, läbitavuselt ja kiiruselt teenindada ca 50 km pikkust kanderingi, mis on ligemale 3 korda enam kui jalgrattaga teostatav kandering.

Eesti Post otsib pidevalt uusi lahendusi transpordi efektiivsemaks muutmiseks. Täna on ettevõtte kasutuses üle 500 auto, mistõttu iga säästetud kütuseliiter ja kilomeeter tähendavad ettevõttele rahalist kokkuhoidu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. August 2008, 13:19
Otsi:

Ava täpsem otsing