PILT: Gabonis avastati uus linnuliik

19. august 2008, 13:46

DNA uuringud tõestasid, et mõned aastad
tagasi Gaboni džunglites esmakordselt märgatud tulekarva kurgualusega lind on
uus punarinna liik.

Linnu eristustunnuseks on rohekas selg, ütles USA teadusasutuse Smithsonian Institution pressiesindaja John Gibbons. Smithsoniani teadlased avastasid linnu, kes nüüdseks kannab nime Stiphrornis pyrrholaemus, naftarikkas Lääne-Aafrika riigis esimest bioloogilise mitmekesisuse hindamist läbi viies, kirjutas National Geographic.

Liigirikkuse hindamises osalesid ka Gaboni valitsus ja naftaettevõte Shell Gabon, ütles Alfonso Alonso, Smithsoniani elurikkuse projekti juht Gabonis. „Tahame aidata valitsusel ja naftaettevõtetel kaasata oma ettevõtmistesse ka teadmised looduse mitmekesisusest, et tegevuste kahjulik mõju loodusele oleks võimalikult väike,” ütles Alonso.

Smithsoniani teadlased Washingtonis võrdlesid leitud linnu DNA-d teiste punarindade DNA-ga ning kinnitasid, et roheselg-punarind on tõepoolest täiesti uus liik. Uurimistulemustest kirjutatakse ka rahvusvahelise teadusajakirja Zootaxa uues numbris.

Uue selgroogseliigi avastamine on tänapäeval muutumas üha haruldasemaks sündmuseks. Gabonist uue linnu avastanud teadlase Brian Schmidti sõnul on uus leid meenutus, et maailmal on meile ikka veel üllatusi varuks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. August 2008, 18:47
Otsi:

Ava täpsem otsing